objektif testler eğitimi sertifikası

Objektif Testler Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Çocukların sağlıklı bir şekilde gözlem yapılabilmesi ve yetenekleri doğrultusunda ilerlenmesi ve doğru analiz takiplerinin yapılması için çeşitli testler uygulanmaktadır. Objektif testler uygulanan testler içerisinde en doğru sonuçlar elde edilmesini sağlayan ve çok talep edilen zeka testlerinden biridir. Normal ve normalin dışında hareketler gösteren çocukların takibinin yapılabilmesi ve gelişim alanlarının tespit edilebilmesi için objektif testlerden yararlanılmaktadır. Objektif Testler Eğitimine katılan bireyler almış oldukları eğitimde objektif testin ne olduğunu çocuklar için nasıl kullanılması gerektiğini ve uygulanan testin yorumlanmasının nasıl yapılması gerektiği konusunda detaylı bir eğitim alırlar. Objektif test uygulanan çocukların yeteneklerinin keşfedilmesi ya da çocukta var olan herhangi bir problemin ortaya çıkması da bu sayede sağlanmış olur. Çocukların yeteneklerinin ortaya çıktığı gibi anlama, algılama ya da dikkat sıkıntısı olan çocukların da bu tarz problemleri de ortaya çıkabilir. Bunun için en güvenilir testler arasında olan objektif testler en çok tercih edilen testlerden bir tanesi olmaktadır. Eğitime dahil olan kursiyerler almış oldukları eğitimin sonunda objektif testler sertifikası ile kendini geliştirmenin yanı sıra çocuklara ve birçok aileye de bu konuda destek ve yardımcı olmaktadır.

Çocukların ve yetişkinlerin gelişimlerini değerlendirmek için geçerliliği ve güvenilirliği açısından önemli testlerden bir tanesidir. Objektif Testler Eğitimi sertifika programı ile bireyler kendilerini hem geliştirebilecek hem de çocuklar da bulunan potansiyelin ortaya çıkmasında en büyük etken olacaklardır. Objektif Testler Eğitimi farklı yaş gruplarına göre uygulanmakta ve çözüm noktaları oluşturulmaktadır. Objektif testler ile çocukların ya da yetişkinlerin zeka, kişilik, dikkat ve algı gelişimleri gözlemlenir aileye gerekli bilgiler verilmektedir. Objektif testlerde sorulan sorular tamamen belli sorulardır. Objektif testler sertifikasına sahip eğitimciler duyguları ile değil bilimsel değerlendirmeler yapmaktadırlar. Kursiyerler almış oldukları objektif testler sertifikasını okullarda, hastanelerde ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde uygulayabileceklerdir.

Objektif Testler Sertifika Programı İçeriği

 • Objektif testler Catell 2-A
 • Catell 3-A
 • Gessel Testi
 • GoodEnough
 • Objektif testler sertifika programı Peabody resim, kelime eşleştirme testi
 • Metropolitan okul olgunluğu testi
 • Frostig gelişimsel görsel algı testi
 • Benton görsel bellek testi
 • Ankara gelişim tarama envanteri
 • Porteuslabirent testi
 • Bender gestalt

Sizlerde Objektif Testler Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Objektif Testler Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için +90 543 258 05 88 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir