Doğum Koçlarında Olması Gereken Nitelikler Yorum Yap

Doğum koçları anne adaylarını normal doğum yapmaları konusunda bilinçlendiren ve onları normal doğuma hazırlayan kişilerdir. Aynı zamanda doula diye de geçmektedir. Doulalar hamile kadınların en stresli ve korktukları zaman olan doğum anında yanında bulunur ve onlara destek olmada yardımcı olmaktadırlar. Ve bu konuda Online Doğum Koçluğu Eğitimi sertifika programına dahil olarak eğitim almaktadırlar.

Doğum koçları hamile kadınları doğuma hazırlar ve doğum öncesinde ve doğum anında neler yapmaları gerektiği konusunda bilgiler verir. Doulalar Doğum Koçluğu Eğitimini  almalı, bilgi ve tecrübe konusunda iyi olmalıdır. İyi bir doğum koçu anneyi doğuma bilinçli bir şekilde hazırlamalı ve doğum anını hatta doğumdan sonra ki süreci de iyi yönetmelidir.
Doğum koçları doğum anında doktor, hemşire, eşinizin yanı sıra doğum ekibinde olacak kişilerden bir tanesidir. Doğum koçları doğum anında sadece anne ile ilgilenir ve onun psikolojik durumunu gözlemler ve anneyi rahatlatmak için uğraşır. İyi bir doğum koçu annenin almış olduğu karaları destekler ve onun yanında olur. Hamile kadınların en hassas ve güçsüz oldukları zaman doğum anıdır bu alanda en büyük iş doğum koçlarına düşmektedir. Anneyi kontrol altına alıp rahat bir doğum geçirmesini sağlar. Online Doğum Koçluğu Eğitimi alan kişiler doğum sırasında anneye yardım etmek üzere eğitim alırlar. Nerede nasıl şekilde davranmaları gerektiğini bilirler ve ona göre yardımcı olurlar. Doğum koçları doğum anında annenin girdiği fiziksel ve duygusal yönlerin tamamını anlar ve doğum ilerledikçe gerekli olan
tüm bilgileri anneye iletir.

Sizlerde Online Doğum Koçluğu Eğitimi Sertifika programımıza katılarak hayallerinizi gerçekleştirebilir, bu alanı meslek edinebilirsiniz…

Doğum Koçunda Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

  • Doğum Koçluğu Eğitimi alanlar  anneyi rahatlatır ve onu doğuma hazırlar.
  • Doğum koçları annenin düşüncelerini destekler ve onların yanında olur.
  • Doğum koçları sabırlı olmalı ve annelere büyük bir şefkatle yaklaşmalıdır.
  • Yaptığı işin zorluğunu bilmeli ona göre planlama yapmalıdır.
  • Doğum koçları hamile annelere doğum öncesinde ve doğum sorasında yaptıracağı hareketleri bilmeli ve doğru teknikler uygulamalıdır.
  • Doğum koçları anneye doğumdan sonra olan zamanda da anneye destek olmalı ve emzirme konusunda da anneyi bilgilendirmelidir.
  • Doğum Koçluğu Eğitimi alan kişiler  kendilerini devamlı geliştirmeli ve hamile kadınlar için yeni yöntemler bulmalıdır.
  • İletişim becerileri yüksek olmalı.
  • Doğum koçları pozitif olmalı ve enerjisi yüksek olmalıdır.

Online Doğum Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…  

Doğum Koçluğu (Doula) Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0