saglikli yasam ve beslenme koclugu sertifikasi

Kimler Beslenme Koçu Olabilir? Yorum Yap

Beslenme ve Diyetetik Sertifika Programı Eğitimi İçerikleri Nelerdir ?

Beslenme ve diyetetik sertifika programı eğitim içerikleri nelerdir beslenme koçluğu eğitimi adına önemli bir sorudur. Bu soru dahilinde kişiler hangi eğitim içeriklerini göreceklerini ve hangi eğitim içerikleri doğrultusunda uzman ve donanımlı olacaklarını öğrenmektedirler. Peki bu eğitim içerikleri nelerdir bazılarını sayalım: Beslenme ilkeleri, besin grupları, enerji ihtiyacı, enerji hesaplamaları, besin öğeleri, sağlıklı yaşam ve besinler, öğün planlama, metabolizma, enzimler, hormonlar, beslenme sorunları, beslenme modelleri gibi eğitim içerikleri beslenme koçluğu eğitimi içerisinde bulunmaktadır. Beslenme koçu eğitimi içerikleri oldukça detaylıdır. Bu detayları çerçevesinde kişiler beslenme koçu oldukları takdirde hangi alanlara nasıl bir müdahale yapabilecekleri hakkında bilgi ve donanım sahibi olmaktadırlar. Bunun dışında en çok sorulan sorulardan biri; Kimler Beslenme Koçu Olabilir? sorusudur. Gelin cevaplayalım

 

Kimler Beslenme Koçu Olabilir ?

Kimler beslenme koçu olabilir beslenme koçu eğitimine başlamadan önce kişiler beslenme koçu eğitimi kimler olabilir sorusu altında kimlerin beslenme koçu aldığı hakkında bilgi edinmektedir. Beslenme koçluğu eğitimini almak adına kişilerin önüne herhangi bir ön koşul ve yaşat çıkmamaktadır. Bu doğrultuda kişiler beslenme koçluğu eğitimi alabilir ve eğitim sonucu sertifikası kazanma hakkına sahip olabilirler. Bu doğrultuda kimlerin beslenme koçu eğitimi aldı hakkında bir sıralama yapacak olursak şu şekilde kimlerin alabildiğini sayabiliriz: Diyetisyenler, hemşireler, doktorlar, psikologlar, aile danışmanları, psikolojik danışmanlar, çocuk gelişim uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, beslenme koşullarının meslek edinmek isteyen kişiler, hayatını daha verimli ve keyifle yaşamak isteyen kişilere beslenme konulu eğitim alabilir ve eğitim sonucu sertifika sahibi olabilirler.

 

Beslenme Koçları Neler Yapar ?

Beslenme koçları neler yapar beslenme koçları bireylerin sağlıklı bir şekilde beslenmesi adına destek anlamı taşımaktadır. Beslenme koşulları işin uzmanları tarafından hazırlanan diyet programlarının uygulanması adına kişiyi motive etmektedir. Kişiye özel diyet yazamaz beslenme konusunda danışanla ortak belirlenen hedeflere ulaşılması doğrultusunda destek vererek bilinçlendirilmesini sağlamaktadır. Kalıcı beslenme alışkanlıklarını kişiye kazandırmaya amaçlamaktadır. Bireylerin sağlıklı beslenme konusunda ulaşmak istediği hedefe gitmesi adına kendini fark etmesini sağlar ne yapması gerektiğini tarif eder ve karşılaşabileceği problemler konusunda bilinçlendirerek yol çizmesine destek olmaktadır. Bunun yanı sıra beslenme koşullarının çalışabilecekleri bazı alanlar bulunmaktadır. Bu alanları sayacak olursak: Sağlık kabinlerinde, özel hastanelerde, özel okullarda, diyet merkezlerinde, koçluk merkezlerinde, özel spor merkezlerinde, sağlıklı beslenmeyle alakalı faaliyet gösteren merkezler içerisinde çalışabilirler.

 

Beslenme Koçluğu Eğitim Programına Başvurmak İçin TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi