shutterstock 1579391470 | EMDR Terapi Eğitimi - Koçnet Akademi

EMDR Terapi Eğitimi Kimler Alabilir? Yorum Yap

 

EMDR terapi eğitimi hakkında kişilerin ilk sormuş olduğu soru EMDR terapi eğitimi kimler alabilir sorusudur. Bu soru dahilinde kişiler emellere terapi eğitimi alıp alamadıkları hakkında bilgi edilmektedirler. Bu sayede kişiler EMDR terapi eğitimi almak adına ilk adımı atmış olurlar. Peki kimler EMDR terapi eğitimi alabilirler hiçbir şekilde sıralayalım: Sosyal hizmet uzmanları, çocuk sağlığı ve gelişimi uzmanları, hekimler, psikiyatri ve nöroloji hemşireleri, aile danışmanları, psikologları, psikiyatristler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanları, EMDR terapi eğitimi alabilir ve bu eğitimi de beraber sertifika almaya hak kazanabilirler sertifika ile de kişiler bu alandaki eğitimlerini belgelendirilmiş bir şekilde sunabilirler.

 

EMDR Sertifikası Nasıl Alınır ?

Peki EMDR sertifikası nasıl alınır kişiler EMDR sertifikası almak adına ilk olarak EMDR ye terapi eğitimi almaları gerekmektedir. Bununla beraber düzenlenen EMDR terapi eğitimlerini düzenli bir şekilde takip ederek kişiler başarıyla tamamlanması gerekmektedir. Eğitim sonunda ise yapılacak EMDR sınavı soruları ya da başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler üniversite onaylı E-devlet’ en sorgulanabilecek EMDR sertifikası almaya hak kazanabilirler. EMDR terapi eğitimi oldukça geniş çaplı bir eğitimdir ve bu eğitim adına oldukça çeşitli eğitim içerikleri bulunmaktadır. Bu eğitim içeriklerinden bazılarını sayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz: çocuk ve ergenlerde EMDR, 4 element egzersizi, EMDR nasıl uygulanır, EMDR kimlere uygulanabilir, travmanın olumlu etkileri, travma tedavisinde öneriler ruhsal travma nedir, EMDR nedir, EMDR tarihçesi, EMDR nasıl geliştirildi, EMDR kuramsal temeli, EMDR hangi sorunlarda kullanılabilir, hangi olaylar sonra ruhsal travmaya yol açar, travma sonrası stres bozukluğu nelerdir, travma tedavisinde öneriler, EMDR terapisi eğitimi, güvenli yer egzersizi ve oluşturma basamakları, EMDR terapisinin 8 evresi ve uygulanması, travma belirtileri ne zaman ciddiye alınmalı, travma davranışlarına yaklaşım gibi eğitim içerikleri EMDR terapi eğitimi içeriklerinde bulunmaktadır.

 

EMDR Sertifikası Nerelerde Kullanılır ?

EMDR sertifikası nerelerde kullanılır. EMDR sertifikasını kişiler bazı durumlar içerisinde fayda sağladığı için sertifikayla beraber almış oldukları eğitimi psikolojik durumlarda kullanılabilmektedir. Bu psikolojik durumlar nelerdir şu şekilde sayalım: Yeme bozuklukları, depresyon, kronik ağrı, kaygı, anksiyete bağımlılıkları, panik atakları, panik atak fobiler, travma sonrası stres bozukluğu, özgüven problemleri, sınav kaygısı gibi durumlar içerisinde EMDR terapisi eğitimi almış kişiler durumlara müdahale edebilmektedirler.

 

EMDR Terapi Uygulayıcı Sertifikasına Başvurmak İçin TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi