öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı

Öğrenci Koçlarının Çalışma Alanları Nelerdir ? Yorum Yap

Öğrenci Koçluğu Eğitimi öğrencinin öğrenim yaşantısı sürecinde eğitsel alanda destek sağlamaya yönelik gizlilik ve etik değerlere bağlı bir hizmettir.

Öğrenci Koçlarının Çalışma Alanları

Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı’nın çalışma alanı içerisinde;

 • Öğrenciyi tanıma,
 • Öğrencinin kendini tanımasını sağlama,
 • Öğrencinin yeteneklerini keşfetmesini ve güçlü yanlarını ortaya çıkarıp bunu kullanabilmesi,
 • Doğru iletişim kurma,
 • Öğrencinin kendine uygun hedefler seçmesi,
 • Öğrencinin kendine güvenini geliştirme,
 • Zamanı etkin kullanmasını sağlama,
 • Okul başarısını arttırma,
 • Sorumluluk alabilme,
 • Etkili ve verimli ders çalışabilme,
 • Yeni öğrenme stratejileri geliştirebilme,
 • Odaklanma,
 • Karar verme becerisini geliştirme gibi maddeler yer alır.

Öğrenci Koçluğu Eğitiminin Hedefleri

Öğrenci koçluğu, kendini tanıyan, kendine inanan ve güvenen, hedef belirleyebilen ve bu hedefler için doğru kaynakları kullanabilen, doğru iletişim kurabilen, farkındalığı yüksek öğrenciler olmayı hedefleyen bir hizmettir. Öğrenci Koçu, öğrencide gerçek bir farkındalık yaratan yol arkadaşıdır. Tüm yaş gruplarına verilen bir hizmettir. Öğrenci koçluğu çalışmasının 7 yaş ve üstü çocuklarda yapılması daha uygundur. Çocuğun okuma yazma bilmesi süreci hızlandırır. 7 yaş altı çocuklarda ise öğrenci koçluğu çalışması ebeveyn ile birlikte yapılmaktadır.  Öğrencilere eğitim hayatlarında başarılı ve keyifli bir ilerleme sağlayabilmek üzere yollarını aydınlatan Öğrenci Koçları, aynı zamanda sınav kaygısı, süre problemi, motivasyon, çalışma düzensizliği gibi konularda da destek sağlar. Koç öğrencinin neden ders çalışmadığı ile ilgilenmez. Koç öğrencinin nasıl sıkılmadan ders çalışabileceğiyle ve ailenin koçun yardımlarıyla buna nasıl katkı sağlayabileceğiyle ilgilenir. Ders çalışma sorunun çözümü yine ders çalışacak öğrencide olmalıdır. Öğrenci çözümünü kendisi bulmalıdır. Koç doğru soruları sorarak öğrenciye gitmesi gereken doğru yolu buldurmalıdır.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi, diğer tüm koçluk başlıklarında olduğu gibi, konu çocukluk-ergenlik dönemini kapsadığı için büyük önem taşır. Eğitimci alt yapısı olmayan, eğitim kurumlarının ortamlarını bilmeyen ve psikolojik altyapısı olmayan kişilerin bu tip koçluğu yapmaları sakıncalıdır. Bu anlamda eğitim koçluk hizmeti verecek olan koçun bu konularda bir alt yapısı, bilgi birikimi ve deneyimi olması gerekmektedir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi bazı derneklerden onaylı olarak alınabileceği gibi bazı vakıf ve devlet üniversitelerinden onaylı olarak da alınabilmektedir. En iyi ve en uygun Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimini ise Koç Net Akademi sizlere sunmaktadır. Vakıf ve Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifikalarımız ve online eğitimlerle desteklediğimiz eğitim programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikanız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Eğitim Danışmanlığı ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0