WISC-R Zeka Testi Eğitimi

Wisc-r Zeka Testi Sertifikası Nereden Alınır? Yorum Yap

Wisc-r zeka testi çocukların zihinsel potansiyellerinin ölçmek için kullanılan bir zeka ölçeğidir. Zihinsel engelden üstün zekaya kadar olan potansiyellerin ortaya çıkmasını sağlayan bir zeka testidir. Bu test sonucu ile aileler çocukların zihinsel problemleri olup olmadığını ya da üstün zekalı olup olmadığını anlamanın en etkili yollarından biridir. Zeka testleri içerisinde en çok kullanılan ve en çok güven duyulan testlerden başta gelmektedir. Wis-r zeka testi 6 ile 16 yaş aralığında çocuklara uygulanan toplamda ise 1- 1,5 saat süren bireysel bir testtir. Bugüne kadar en çokta ilköğretim grubuna uygulanan zeka testidir. Testin uygulanmasında standart yönergeler vardır.  Wisc-r zeka testi uygulama yeterliliğine sahip kişiler tarafından uygulanmaktadır. Wisc-r Zeka Testi Eğitimi bu anlamda Koç Net Akademiden alınarak bu alanda kendinizi geliştirir ve wisc-r zeka testini uygulama yeterliliğine sahip olursunuz.

Wisc-r zeka testi sertifika programı ile kursiyerlere en iyi şekilde eğitimlerini tamamlayarak çocuklarımız için hazırlanan zeka testini uygulayabilecek ve yorumlayabilecek duruma getirmeyi sağlamaktır. Wisc-r zeka testi ile çocuğun genel bilgi dağarcığını, soyut ve somut kavramların farkındalığını, kopya etme becerilerini ve kendilerini ifade etme becerilerinin gelişimini sağlamaktır. Wisc-r zeka testi ile kursiyerler toplumsal yargı farkındalığını, muhakeme yapabilme yeteneğini el- göz koordinasyonunu neden- sonuç bağlantısını konularında bilgi verir. Wisc-r Zeka Testi Eğitimi sertifika programını tamamlayan kursiyerlerimiz wisc-r zeka testi sertifikasına sahip olarak çocuklara bu testi uygulayabilecek yetkiye sahip olacaklardır. Test sözel ve performans kısmı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Testin her bölümünde 5 ana test ve bir alt test olmak üzere toplamda 6 test vardır. Test soruların yönergelerine uygun bir şekilde çocuğa sorulması ve çocuktan bu soruları cevaplaması istenerek uygulanmaktadır.  Tüm bu uygulamalara hakim olabilecek düzeyde bireyler yetiştirmek başlıca amaçlarımızdan bir tanesidir. Wisc-r Zeka Testi Eğitimi grupsal olarak değil bireysel olarak uygulandığı için soru- cevap kısımları da mevcuttur. Testin süresi 1 saat sürse de bu yaşa göre farklılık göstermektedir.

Wisc-r Zeka Testi Sertifika Programı İçeriği

  • Wisc-r zeka testi sertifika programı yönerge kitabı, test materyalleri ve cevap formu tanımı
  • Yönergeler ve her bir alt testin nasıl uygulandığı ve nasıl puanlandığı
  • Wisc-r zeka testi sertifika programı geçek uygulamalardan elde edilen cevaplarla kayıtlama ve puanlama alıştırmaları
  • Test sonucunda elde edilen puanların zeka bölümü olarak değerlendirilmeleri
  • Raporlama ve rapor örnekleri

Sizlerde Wisc-r Zeka Testi Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Wisc-r Zeka Testi Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

WISC-R Zeka Testi Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0