Akıl Zeka Oyunları Formatörlük

Akıl Zeka Oyunları Formatörlük Eğitimi Yorum Yap

Akıl zeka oyunları formatörlük eğitimi okullarda verilen eğitim müfredatına konulmuştur. Akıl zeka oyunları çocukların;

 • Analiz etme
 • Düşünme
 • Problem çözme
 • Strateji geliştirme
 • Çözüm odaklı düşünme ve kararlı olma gibi pek çok özelliğini geliştirir.

Akıl zeka oyunları;

 1. İşlem oyunları
 2. Strateji oyunları
 3. Karma zeka oyunları
 4. Sözcük ve mantık oyunları
 5. Mekanik zeka oyunları

gibi oyun türlerinden oluşur. Bu oyunların her biri zekanın farklı bir yönünü geliştirir. Bu eğitim akıl zeka oyunu eğitmeni yetiştirmek için verilen eğitimlerdendir. Bu eğitim, eğitmenler için hazırlanan eğitim programlarındandır. Koç Net Akademi, akıl zeka oyunları uzman eğitimi almak isteyen kişilere uygun eğitim seçenekleri sunar. Buradan alacağınız Anlaşmalı Üniversite onaylı bu eğitim sertifikası sayesinde akıl zeka oyunları öğretmeni yetiştirebilirsiniz. Bu eğitim ile akıl zeka oyunları öğretmeni olmak dışında kurs da açabilirsiniz.
Akıl Zeka Oyunları Kursunu Kimler Açabilir?
Akıl zeka oyunları formatörlük eğitimin diğer bir avantajı da kurs açmanızı imkan sağlamasıdır. Akıl zeka oyunları kursunu kimler açabilir diye merak edebilirsiniz. Akıl zeka oyunları formatörlük sertifikası programına kayıt olduğunuzda eğitim sonunda alacağınız belgeyle;

 • Akıl zeka oyunları kursu açabilirsiniz
 • Akıl zeka oyunları atölyesinde eğitim verebilirsiniz
 • Bireysel olarak akıl zeka oyunları öğretmeni yetiştirebilirsiniz.

Bu eğitim ile sadece öğrencilerinizin ve ders verdiğiniz kişilerin akıl, zeka gelişimini desteklemezsiniz aynı zamanda kariyerinizde de başarı sağlarsınız.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmeni Nasıl Olunur?

Akıl zeka oyunları bu alanda eğitim alınmadan verilecek derslerden değildir. Milli Eğitim müfredatında olan bu dersi verebilmek için akıl zeka oyunları eğitmeni olmak gerekir. Akıl zeka oyunları eğitmeni nasıl olunur diye merak edebilirsiniz. Bu eğitimi alan kişiler akıl zeka oyunları eğitmeni olabileceği gibi akıl zeka oyunları öğretmeni de yetiştirebilir. Koç Net Akademi uzaktan eğitim sistemi ile size akıl zeka oyunları sertifika programı sunar. Profesyonel akıl zeka oyunları eğitmeni olmak için alacağınız akıl zeka oyunu formatörlük eğitimi bu alanda başarımızı artıracaktır. Eğitimimizi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Koç Eğitim Sertifika olarak Devlet onaylı ve %100 öğrenme garantili bir eğitim sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi