Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Bağımlılık türlerinin fazla olması bu alanda terapi eğitimlerini de zorunlu kılmıştır. Bağımlılık danışmanlığı eğitimi sertifika programı çerçevesinde eğitim odaklı bağımlılık danışmanı olarak görev alabilirsiniz. Bağımlılık danışmanlığı eğitimi sertifikası farklı eğitim merkezleri tarafından verilebilir. En uygun fiyatlı ve kapsamlı eğitim almak istiyorsanız Koç Net Akademi’yi tercih edebilirsiniz. Bu eğitim merkezinden alacağınız bağımlılık danışmanlığı eğitimi süresi 1 ay olup 80 saatlik paket programı çerçevesinde eğitim almanız mümkündür.

Bağımlılık türleri oldukça fazladır. Ancak genel olarak bakıldığında; televizyon bağımlılığı, tütün ve tütün mamulleri bağımlılığı, alkol bağımlılığı, uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı, televizyon bağımlılığı, internet bağımlılığı ve farklı bağımlılık türleri mevcuttur. Yetişkinlerde ve çocuklarda bu bağımlılık türlerinin sayısı artıp azalabilir. Özellikle çocuklarda çok sık rastlanılan televizyon ve internet bağımlılığı konusunda alınacak eğitimlerdendir. Kumar bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı, yeme bağımlılığı gibi diğer bağımlılık türlerinde de eğitim alırsınız.

Bağımlılık Danışmanlığı Nedir?
Bağımlılık danışmanlığı nedir diye merak edebilirsiniz. Bağımlılık eğitimi ile danışmanlar, kişinin tamamen bağımlılığından kurtulması ya da bağımlı olduğu şeyi yavaş yavaş bırakması konusunda yardımcı olur. Örneğin; televizyon, tablet ya da telefon bağımlısı çocuklarda bağımlılık terapisi ile bu cihazlarla vakit geçirme süresi ilk olarak düşürülür. Bağımlılık derecesine göre ya tamamen azaltılır ya da aşama aşama kullanım seyrekleşir. Bağımlılık danışmanı her türlü bağımlılık konusunda uzman olduğundan tedavi etmesi de kolaydır. Bağımlılık olmadan mutlu bir şekilde hayat sürülmesi mümkündür.

Bağımlılık Danışmanı Nasıl Olunur?
Bağımlılık danışmanlığı çerçevesinde belli başlı eğitimler almak gerekir. Bağımlılık danışmanı nasıl olunur diye merak edebilirsiniz. Bağımlılık danışmanı olmak için Koç Net Akademi gibi merkezlerin verdiği eğitim programlarına katılabilirsiniz. Üniversiteler ile iş birliği içerisinde hazırlanan sertifika programı olduğundan uzmanlık düzeyinde eğitimler içerir. Koç Net Akademi üniversite ile işbirliği içerisinde bağımlılık danışmanlığı konusunda uygun eğitimler verir. Bu eğitimler sonunda ise bağımlılık danışmanı olarak bağımlılık terapisi vermeniz mümkündür. Koç Net Akademi tarafından verilen bağımlılık danışmanlığı eğitimi sertifika programı çerçevesinde alacağınız eğitimler uzman bağımlılık danışmanı olmanız için yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0