Cinsel Terapi Eğitimi

Cinsel Terapi Eğitimi ve Sertifikası Programı Yorum Yap

Cinsel Terapi Eğitimi Ücretleri Ne Kadar ?

Cinsel terapi eğitimi ücretleri ne kadar sorusu günümüzde bu eğitimi almak isteyen kişilerin sormuş olduğu ilk soru haline gelmektedir. Bu ücret meselesi kurumdan koruma çok farklı bir şekilde değişiklik göstermektedir. Buna kurumun verdiği ders saati durumu kurumun sertifika türü ve kurumun kendi bulundurduğu fiyatlar çerçevesinde kişilere fiyatlar sunulmaktadır. Ama genel olarak bir fiyat vermek gerekirse ortalama 4000 TL civarında kurumlar cinsel terapi eğitim programı vermektedir. Cinsel terapi almak isteyen kişiler için ise cinsel terapi seansları 100 TL ve 300 TL arasında bulunmaktadır.

 

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitim Programı Nedir ?

Cinsel terapi uygulayıcı eğitimi nedir sorusunun cevabı çiftlerin arasında yaşamış olduğu cinsel sorunları ve bu sorunlar aynı zamanda kişiler adına kendini ifade etme sorunu olarak da geçebilmektedir. Bu eğitimi meslek alanı olarak seçmek isteyen kişiler ve bu kişiler olarak psikologlar, psikolojik danışmanlar, PDR öğrencileri, uzman asistan ve pratikten hekimler, hemşireler, sosyal hizmet uzmanları, aile dayanışma eğitim almış olan kişiler gibi alanlarda bulunan kişiler bu eğitimi alabilmektedir. Bu eğitimin amacı ise program dahilinde amacı cinsellik, cinsel gelişim, cinsel kimlik durumları, cinsel bozukluklar, cinsel yönelim, cinsel istismar, cinsel işlev bozukları ve cinsel yönelim keresinde yaşanabilen sorunlar ve tedavisi durumunda cinsel terapisti olarak çalışabilecek ve toplumun bu konularda bilinçlendirmesini sağlayabilecek kişiler yetiştirmek ve özel bir eğitim ile Katkı sağlamak amacı barındırmaktadır. Cinsellik günümüzde oldukça bilinçlendirilmesi gereken bir durum haline gelmiştir. Günümüz sosyal kültürel yapısında cinsellik hakkında oldukça fazla bir şekilde yalan yanlış bilgiler bulunmaktadır ve kişiler bu bilgiler doğrultusunda kötü durumlarda bulunabilir. Yani bu konu günümüzde bilinçlenme durumuna en müsait konudur. O yüzden bu eğitim bir şeyler için oldukça iyi bir yerden eğitim alınmasını gerektirmektedir.

 

Cinsel Terapi Eğitimi Online Nasıl Alınır ?

Bu uygulayıcı eğitimi alınacağı zaman örgün ve online olarak eğitim türleri ayrıldığı için kişilerin kafasında cinsel terapi sertifikası ve eğitim programı online nasıl alınır sorusu oluşmaktadır. Kişilerin online eğitim almak için nasıl gereken bazı şeyler vardır ve bu yapması gerekenleri sıralayacak olursak kayıt işlemleri biten kursiyerler kullanıcı adı ve şifreleri SMS mail yolu ile almaktadır. Kullanıcı adı ve şifresini alan kişi uzaktan eğitim platformuna giriş yapması gerekmektedir. Eğitim videoları, ders dökümanları ve sınav kişinin karşısına yüklü bir halde gelmektedir. Eğitim süresi boyunca kişi dilediği zaman derslere girip izleyebilmektedir ve eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce sınava girip eğitimini tamamlamanız gerekmektedir.

Cinsel Terapi Eğitim Programını Almak İçin: https://kocnetakademi.com/egitim/cinsel-terapi-egitimi-sertifika-programi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi