çocuk gelişimi eğitimi sertifikası

Çocuk Gelişimi ve Bakımı Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Çocuk Gelişimi ve Bakımı Eğitimi Sertifikası Çocuk bakımı ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek, temel süreçleri ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde öğrenmenizi sağlayarak hayata geçirmenize ve etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabilmeniz için Koç Net Akademi ile Üniversite iş birliği ile hazırlanan programdır.

Çocuğun günlük bakımını, beslenmesini, fiziksel güvenliğini sağlayan, çocuğun yaşına uygun etkinlik malzemelerini hazırlama işlemlerini yapma yeterliliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim alan nitelikli kişiye Çocuk Gelişimci, Çocuk Bakıcısı denir.

Çocuk Gelişimi ve Bakımı eğitiminde amaç öğrenenin ilgisinin konu üzerinde toplanması, ilginin devamlılığının sağlanması, bilginin hızlı ve kolay aktarılması ve akılda kalıcılığının artırılması amaçlanmıştır. 

Çocuk Gelişimi ve Bakımı Uzmanlığı programı ile çocukların fiziki, sosyal, zihinsel gelişimlerini maksimum düzeye ulaştırabilecek bilgi, donanım ve beceriye sahip Profesyonel Çocuk Gelişimci ve Bakıcı kişiler yetiştirmek amaçlanmaktadır. 

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Çocuk Gelişimi ve Bakımı Sertifikasına başvurarak mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler;

  • Çocuk bakıcı olarak evlerde,
  • Sosyal hizmetlerde veya Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüklerinde,
  • Kreşlerde, ana okullarında veya çocuk bakımevlerinde çalışma imkanı bulabilmektedir.

Çocuk Gelişimi ve Bakımı Eğitimi; Bireyin Fiziksel, Psikomotor, Bilişsel, Dil, Sosyal, Duygusal, Ahlak, Cinsel, Beslenme, Çocuk Ruh Sağlığı alanlarında beceri sahibi olurlar. Ayrıca çocuğun Okul, Toplum ilişkileri 0-36 Ay Öz Bakım, 36-72 Ay Öz Bakım becerilerini geliştirmek mümkün olacaktır.

Çocuk Gelişimi ve Bakımı Sertifikası Çalışan Anne Desteğinden yararlanmak için zorunlu olan bir sertifikadır.

Çocuk Gelişimi ve Bakımı Sertifikası Programına Kimler Katılabilir?

Çocuk bakımı sertifikası programına herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul aranmamaktadır. Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir. Ayrıca yurt dışında yaşayanlar ya da yabancı uyruklu vatandaşlar da başvurabilir.

  • İş hayatına atılacak öğrenciler ve yeni mezunlar
  • Kendisini Çocuk Bakım Uzmanlığı alanında geliştirmek ve etkinliğini belgelemek isteyen her birey bu programa başvurabilir.

Çocuk Gelişimi Sertifikası ile geçerli bir belgeye sahip olabilir, iş bulabilir, işinizde yükselebilir, terfi alabilir, özgeçmişinizi güçlendirebilirsiniz. iş başvurularında öne çıkabilir, uzmanlığınızı ve eğitiminizi belgeleyebilir, rakiplerinize fark atabilir, sertifikayı yurt dışında da kullanabilir, kariyerinizi geliştirebilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

Çocuk Gelişimi ve Bakımı Eğitimi Sertifikası programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi Eğitici Eğitimi Sertifikası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0