Çocukla Görüşme Teknikleri Eğitimi

Çocukla Görüşme Teknikleri Eğitimi Yorum Yap

Çocukla Görüşme Teknikleri Eğitimi

Çocukla görüşme teknikleri eğitimi Koç Net Akademi farkı ile verilen eğitimlerden olup çocuklarla terapi yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri içeren eğitimdir. Çocuk ve ergenler ile ilk görüşme anında nasıl davranmanız ve süreçte nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında eğitim verilir. Çocuk ve ergenler, yetişkinlerden psikolojik olarak daha kırılgan ve farklıdır. O yüzden çocuklarla ve ergenlerle doğru iletişim kurmak sanıldığı kadar kolay değildir. Onların dünyasına girmek ve istediğiniz şeyleri anlatabilmesini sağlamak için eğitim alınması gerekir. Bu eğitim;

  • Psikiyatri merkezlerinde
  • Hastanelerde
  • Danışmanlık merkezlerinde çalışan kişiler tarafından alınabilir.

Çocukla görüşme teknikleri esnasında farklı testlerin eğitiminin de alınması mümkündür. Bu sayede çocuğun değerlendirilebilmesi ve tedavi sürecinin faydalı olarak ilerleyebilmesi için gereklidir.

Çocukla Görüşme Teknikleri Eğitimi Nedir?

Bu eğitimde çok sayıda test eğitimi de yer alır. Ankara gelişim tarama testi, Gessel gelişim testi, aile çiz testi, Metropolitan okul olgunluk testi gibi çok sayıda testi yapma konusunda da eğitimi almış olursunuz. Bu sayede çocuklar ve ergenler değerlendirilirken problemlerine daha kolay yardımcı olabilirsiniz. Bu eğitim ve sertifika programı nedir ve alınması gerekli mi diyebilirsiniz. Koç Net Akademi tarafından verilen bu eğitim uzmanlığınızı arttıracak olup mesleki olarak gelişiminizi de destekler.

Çocukla Görüşme Teknikleri Eğitimi Ne İşe Yarar?

Bu eğitim ve sertifika ne işe yarar diye düşünebilirsiniz. Bu eğitim, size mesleki olarak başarıya ulaştıracak eğitimlerdendir. Problemin kaynağına inerek ve çözüm odaklı düşünerek doğru tespit yapmanızı sağlar. Etkili tedavi doğru teşhis ile mümkündür. Bu eğitime kimler katılabilir diye merak edebilirsiniz.

  • Psikiyatristler
  • Psikolojik danışmanlar
  • Aile danışmanları
  • Çocuk gelişim uzmanları
  • Psikologlar
  • Sosyal hizmet uzmanları
  • Hemşireler bu alanda eğitim alabilir.

Bu eğitimi Koçu Net Akademi’de 1 aylık eğitim süresince verilir. 1 aylık uzaktan eğitim 120 saatlik ders süresinden oluşur. Eğitim sonunda size Anlaşmalı Üniversite onaylı çocuk ile görüşme teknikleri sertifikası verilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0