Disleksi Eğitmenlik Eğitimi

En İyi Disleksi Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Beyin üzerine yapılan çalışmalar sonucunda normal beyinlerde sağ beyin yarım küresinin sol beyin yarım küresine göre daha küçük, disleksililer de ise eşit büyüklükte yada sol beyin yarım küresinin daha küçük olduğunu ortaya koymaktadır. Disleksililerin sol beyin yarım küresindeki farklılıkların bu bozukluğun nedeni olduğu düşünülmektedir. 1978 ve öncesine kadar bu alanda birbirine çok ters düşen düşünceler bulunmaktaydı. Disleksililere sanat eğitimi vermemek gerektiği, çünkü sağ beyin yarımküresinin daha da gelişeceği ve sol beyin yarım küresinin daha zayıf kalacağı gibi. Bu düşünce de artık zamanla terk edilmiştir. Davranış bozukluklarıyla disleksililere özgü dil bozuklukları arasında da özel bir ilişki olmadığı belirlenmiştir. Davranış bozukluklarının olma sıklığı normal insanlarda ne kadarsa disleksililerde de o kadardır. Aksine bu çocuklarda yaratıcılığın oldukça yüksek olduğu belirlenmiştir.

Şimdi Disleksi Eğitmenlik Eğitimimiz ile aslında disleksinin ne demek olduğuna detaylıca bakacağız. Disleksi; kişinin normal zeka düzeyinde olmasına rağmen okuma, yazma ve dil becerilerinde problem yaşamasına sebep olan özel öğrenme güçlüğüdür. En iyi disleksi eğitmenlik eğitimimizde disleksi; okuma bozukluğu şeklinde görülse de temelde dikkat, hafıza, görsel ayırt etme ve şekil-mesafe ayrımı problemleri vardır. Bu nedenle disleksi; özgül öğrenme bozukluklarından biri olarak kabul edilmektedir. Disleksinin temel problemleri, belirtileri ve eğitim yöntemleri bilinmelidir. Yani disleksinin temel kaynağı tam olarak tespit edildiği zaman problem ortadan kalkmaktadır.

Disleksi Eğitmenlik Sertifika Programı Amacı

Disleksi Eğitmenlik Eğitimimizin amaçlarına göz atalım;

 • Okumayı öğrenirken yada okumada zorluk yaşama
 • Okuma hızının beklenenin altında olması
 • Bozuk yazma, yazarken harf atlama ve yazarken zorlanma
 • Okurken harf atlama yada kelimeleri değiştirerek okuma
 • Harfleri karıştırma, rakamları ters yazma yada ayırt edememe
 • Okuduğunu anlama ve anlatmada zorlanma
 • Sıralı ezber gerektiren konuları ezberlemekte güçlük çekme
 • Çarpım tablosunu ezberlerken veya ritmik sayarken zorlanma
 • Renkleri karıştırma
 • Sağı solu ayırt etmekte zorlanma
 • Kendini, bir konu hakkındaki fikrini iyi ifade etmekte zorlanma
 • Toplama ve çıkarma işaretini karıştırma
 • Ayakkabılarını bağlama gibi motor becerilerde zorlanma vb. gibi Disleksi belirtilerinin erken teşhisi ve tedavisi için uzman personellerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır..

Disleksi Eğitmenlik Eğitimine katılan uzmanların öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin tanılanması, sınıfta alınacak tedbirler, etkili öğretimsel düzenlemeler, akıcı okuma, okuduğunu anlama, çalışma becerileri hakkında bilgilendirmek ve bu stratejilerin uygulanması konusunda yeterlik kazanmaları hedeflenmektedir.

Sizlerde en iyi disleksi eğitmenlik eğitimimize katılmak ister misiniz?

Disleksi Eğitmenlik Sertifikası programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Disleksi Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0