HIPPO min | Hippo Terapi Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler - Koçnet Akademi

Hippo Terapi Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler Yorum Yap

Hippo Terapi Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler

Koçnet Akademi 10 yıllık eğitim sektöründe ki deneyimi ile; örgün, canlı ve A sekron eğitim sistemi ile online eğitim veren bir eğitim kurumudur. Sitemizde 150 adet eğitim bulunması ile birlikte ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda yeni eğitimleri de bünyemize katmaya devam etmekteyiz. Eğitimlerimiz müfredeta uygun eğitim saatleri ve içerikleri ile verilmekle birlikte, müfredatın değişimleri doğrultusunda eğitimlerimizde güncellemeler de yapılmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz birçok devlet ve vakıf üniversiteleri ile aldığınız eğitimler sertifikalandırılmaktadır. Hippo Terapi Eğitimi ve Sertifikası veren üniversiteler den aldığınız Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika veya Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifikaları e devlet üzerinde sorgulayabilir, almış olduğunuz sertifikaları tüm kamu ve özel kurumlarda kullanabilirsiniz. Kursiyerlerimizin verimli bir eğitim geçirebilmesi ve iş hayatlarında da destek olunması adına eğitim panelleri ömür boyu açık tutulmakla birlikte eğitimlerinin güncellenmelerinden de ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedirler. Almış olduğunuz sertifikaların fiili gönderimi ise eğitiminizi tamamladıktan 3 hafta sonra kargo ile kursiyerlerimize sağlanılmaktadır.

Hippo Terapi Eğitimi sonunda vermiş olduğumuz Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika veya Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifika ile iş hayatınıza büyük bir adım atmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız. Hippo Terapi atın çok boyutlu hareketini kullanarak uygulanan tedavi yöntemidir. Hippo Terapi yöntemi çok eski zamanlara dayanan ve araştırmalar sonucunda atın tedavideki yararları fark edilmesi ile hızla yayılmaya başlayan terapi tekniklerin başında gelmektedir. Hippo Terapi Eğitimi atın tedavide uygulamaların ne olduğunu ve nasıl kullanıldığı alanda temel bilgi verilmektedir. Hippo Terapi Eğitimi fizyoterapistlerin gözetimi eşliğinde uygulanan yaygın bir tekniktir. Hippo Terapi, fizik tedavi seansı alan hastalara destek amacının yanı sıra zihinsel ve bedensel engelli hastaların algı ve fiziksel fonksiyonlarının geliştirilmesine katkı sağladığı için ilaç tedavisi, cerrahi ve rehabilitasyon gibi asıl tedavi yöntemlerinin alternatifi olarak değil, destek bir uygulama olarak önerilir. Hippo Terapi Eğitimi bu alanda ilgi duyan ve yapabileceğine inanan kişiler tarafından alınması ve uygulanması gerekmektedir. Bu alanda kendilerini geliştirmeleri gerekli olan bir eğitim programıdır. Sıcaklık sayesinde binicinin iç organların aktivitesini uyaran belirli kas refleksleri de aktif hale gelir. Bu yüzden Hippo terapi, gastrointestinal sistem hastalıkları, kardiyovasküler sistem hastalıkları, poststroke (felç sonrası) tedavi gibi çok daha farklı alanlardaki tedaviler için de alternatif olarak kullanılır.

Bireyin Hippo Terapideki Kazanımları Nelerdir?

 • Doğru yürüyüş paternini geliştirir.
 • Pelvik ve lumbal bölge eklemlerinin mobilitesini artırır.
 • Baş ve gövde kontrolünü artırarak, postürü geliştirir.
 • Denge reaksiyonlarını uyararak, gövde dengesini geliştirir.
 • Hareketler arası koordinasyon ve konsantrasyon sağlanır.
 • Kas tonusu arttırılarak,kas kuvveti geliştirir.
 • Eklem hareketliliğini geliştirir.
 • Kalp-damar sistemini geliştirir, metabolizmayı uyarır.
 • Solunum sistemini geliştirir.
 • Spastisiteyi ve kontraktürleri azaltır. Patolojik refleksleri azaltır veya ortadan kaldırır.
 • Mesane kontrolünü geliştirir, bağırsağın itme hareketlerini uyararak bağırsak problemlerini azaltır.
 • Sosyal iletişimi ve konuşma becerisini geliştirir.
 • Kendine güven duygusunu geliştirir.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Hippo Terapi Eğitimi ve  Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Hippo Terapi Eğitimi Sertifikası Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0