işaret dili eğitimi sertifikası

İşaret Dili Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

İşaret dili duyma ve konuşma engeli bulunan insanların el, kol ve mimiklerini kullanarak iletişim kurdukları bir dildir. Dünya genelinde işitme engelli bireylerin yaklaşık olarak %90’ı, işitme engeli olmayan ebeveynlerden doğmaktadır ve bu bireyler 5-6 yaşına kadar işaret dilini öğrenmek durumundadırlar. Aksi halde ilerde bu kişiler üzerinde fiziksel ve zihinsel sıkıntılar doğabilir. Günümüzde işaret diline olan istek ve özveri gün geçtikçe artmakta ve bu toplum olarak bireylerin daha iyi oluşumunu sağlamaktadırlar. İşaret Dili Eğitimi insanların kendine kattığı en iyi değerlerden bir tanedir. İşaret dilinin kendine ait bir yapısı vardır. İşaret dili öğrenmenin kendinize ve çevresine büyük katkıları vardır. Bu eğitimlerin sonunda kendinizi geliştirebilir ve iyi bir eğitmen olabilirsiniz.

Günümüzde işaret dilini kullanabilen ve kullanmak isteyenlerin oranı gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle televizyonlarda siyasilerin anlatımının bir de işaret dili ile anlatımı gösterilmektedir. Bu da işitme ve konuşma engeli bulunan kişiler için kendilerini ifade edebilmek istemelerinden kaynaklanmaktadır. İşaret Dili Eğitimi ile ellerimizi ve vücut dilimizi nasıl kullanmamız gerektiğini görebiliriz. Konuşma ve işitme engeli bulunan kişilerle iş hayatımızda ve sosyal hayatımızda sıklıkla karşılaşabileceğiz bir durumdur bunun için onlarla iletişimiz daha kuvvetli olmalıdır. İşaret Dili Eğitimi ile bu sorunu ortadan kaldırabilir ve iş hayatınızda, sosyal hayatınızda karşılaşabileceğiniz bir durumda rahatlıkla karşınızdakini anlayabilir ve kendinizi ifade edebilirsiniz. İşaret dili sertifika programına katılan kursiyerlerimiz eğitimin sonuna başarı ile bitirdiğine dair işaret dili sertifikasına sahip olacaktır. Almış olduğu sertifika ile cv sini güçlendirebilir ve aynı zaman da tercüman olarak da çalışabilmektedir.

İşaret Dilinin Özellikleri

  • İşaret dili sözel dildeki gibi bir gramer yapıya sahiptir.
  • İşaret dili sözel dile nazaran daha zor bir yapıya sahiptir.
  • Kendilerine özgü bir yapıları vardır, soyut kavramlarda kullanılan işaretlerde kullanıcılar arasında ortak bir yapıya sahiptir.
  • İşaret dili sözel dilden etkilense de bu iki dilinde birbirinden farklı yapıları vardır.
  • İşaret dili ülkeler arası farklılıklar göstermektedir.
  • İşaret dili sözel dildeki gibi erkenden kullanılmaya başlanması kullanıcı açısından büyük önem taşımaktadır.

Sizlerde İşaret Dili Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

İşaret Dili Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0