beslenme koclugu egitimi nedir

Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

Kimler Beslenme Koçu Olabilir sorusu akıllara takılan sorudur fakat ondan daha önemli bir konuya değinmek gerekir. Beslenme koçluğu eğitimi, diyetisyen eğitimi ile karıştırılmamalıdır. Beslenme koçluğu eğitimi, bireylerin gıdalar ve sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilmesi için verilir. Koçluk hizmetleri, meslek olarak sayıldığından beslenme koçu da bu kapsamda değerlendirilmelidir. Beslenme alanında uzmanlığınızı artıracak eğitimler, beslenme koçluğu eğitimidir.

Beslenme koçluğu eğitimi ile sağlıklı yaşam, öğün hesaplama ve kalori hesaplamasını öğrenirsiniz. Sağlıklı yaşamak isteyen bireylerin günlük menü hesaplamasını yaparak kilo vermesini de sağlarsınız. Danışmanlık hizmeti olduğundan koçluk hizmetleri verirken beslenme koçluğu eğitimi alıp çalışma alanınızı genişletin. Beslenme koçluğu eğitimi, tek yönlü eğitimlerden olmayıp etki alanı geniştir.  

Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

Beslenme koçu, istediği saatte ve online olarak çalışabilir. Danışanlarınıza çeşitli iletişim kanalları ile anında destek sağlamanız mümkündür. Beslenme koçluğu eğitimi alıp çalışma saatlerinizi kendiniz düzenleyin. Kimler beslenme koçu olabilir konusunda merak ettikleriniz olabilir. Beslenme koçu olmak için lisans eğitimi ya da farklı branşlarda ders almanıza gerek yoktur.

Kimler beslenme koçu olabilir diye düşünebilirsiniz.

  • Koçluk hizmeti sunanlar
  • Sağlıklı yaşam merkezlerinde çalışanlar
  • Beslenme koçu olmak isteyenler
  • Sporcular
  • Herkes

Beslenme Koçu Ne İş Yapar?

Beslenme koçu ne iş yapar bilirseniz eğitim aldığınızda mesleğinizi her yönden icra edebilirsiniz. Profesyonel beslenme koçu;

  • Bireylerin yediklerinden ve içtiklerinden sorumludur.
  • Sağlıklı beslenme önerileri verir.
  • Sağlık sorunu olanların doğru beslenme alışkanlığı kazanmasını sağlar.
  • Günlük enerji ve kalori hesaplaması yapar.

Beslenme koçu ne iş yapar diye merak etmek yerine vakit kaybetmeden beslenme koçluğu eğitimi alın.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Sağlıklı yaşam ve koçluk merkezlerinde çalışmayı düşünüyorsanız beslenme koçluğu sertifikası almalısınız. Beslenme koçluğu eğitimi sertifikası, e devlet görünürlüğü olan sertifikalardandır. Koçnet Akademi, 210 saat ve 1 ay süreli eğitim sonunda beslenme koçluğu eğitimi sertifikası verir. Uzaktan eğitim fırsatı ile meslek edinmek için bu programı seçebilirsiniz.

Beslenme koçluğu eğitimi sertifikası, uluslararası geçerliliği olan sertifika programlarındandır. Uluslararası düzeyde çalışmak istediğinizde de yeteneğinizi ortaya koyacak belgedir. Beslenme koçluğu eğitimi sertifikası alarak kariyerinizi farklı yöne çevirebilirsiniz.  

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0