montessori eğitimi sertifikası

Montessori Eğitimi Sertifikası Kullanım Alanları Nelerdir? Yorum Yap

Montessori Eğitimi Kaç Saat ?

Montessori eğitimi sertifikası programı dahilinde bireysel bir eğitime dayanan ve Maria Montessori tarafından bulunmuş bir eğitim modeli eğitimi verilmektedir. Bu eğitim modeli olan Montessori eğitimi dünyada bulunan en iyi eğitim modeli olarak gösterilmektedir ve Montessori eğitimi 100 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır. Günümüzde ülkemizde de sık sık adı geçmekte ve bu alanda gelişmeler de giderek artmaktadır çünkü Montessori okulları dünyada hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başlamış ve bu yaygınlaşmasının bir sebebi olan sosyal medyada ise isimlerinden oldukça ettirmektedirler. Bu alana merak duyan kişiler ise öğrendikçe öğrenme isteği uyandıran bir alan olduğunu ve her çocuğun bu eğitimi alması gerektiğini düşünmeye başlamaktadır. Cevap verilecek olur ise 30 günlük ve 100 saatlik bir sertifika programı olan Montessori eğitim programı bu süre zarfı boyunca beden eğitim bittikten sonra sınav dahilinde sertifika alabilmektedirler.

 

montesorri sertifikası

 

Montessori Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır ?

Montessori eğitimi sertifika programı nasıl alınır derseniz bu işlem için belli bir işlem bütünlüğü bulunmaktadır. Bu işlem bütünlüğünü sıralayacak olur isek şöyle sıralayabiliriz. Kayıt işlemleri biten kursiyerler kullanıcı adları ve şifreleri, SMS ya da e-mail yoluyla gönderilir ve kullanıcı adı ve şifresi yerine ulaşan kursiyerler eğitim platformuna giriş yaparlar. Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınav sistemde kişilerin karşısına yüklü bir halde gelmektedir. Eğitim süresi zarfı boyunca istediğiniz herhangi bir saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz ve eğitim süresi dolmadan en fazla bir gün önce sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

 

montessori eğitmenlik eğitimi nedir

 

Montessori Eğitimi Sertifikası Kimler Alabilir ?

Montessori eğitimi sertifikası almak isteyen kişilerin karşısına çıkan bir diğer sorun olan Montessori eğitimi sertifikası alabilir sorusunun cevabı ise şöyledir: Anaokulu öğretmenleri, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, PDR, psikolojik tanışma ve rehberlik, doktorlar, sosyologlar, hemşireler, aile danışmanları, öğretmenler, kendileri adına iyi bir çocuk ve iyi bir nesil yetiştirmek isteyen kişiler ve aynı zamanda Montessori eğitimini ilgi besleyen herkes bu eğitime katılabilir ve de eğitim sonucu sertifika sahibi olabilmektedir. Yani bu alanda eğitim ve sertifika almak isteyen kişilerin önünde herhangi bir ön koşul veya şart bulunmadığı söylenebilmektedir. Kişiler eğitimlerini aldıktan sonra sınav dahilinde minimum puanı alıp veya herhangi bir puan dahilinde geçtikten sonra kişiler normal hayatlarında veya meslek hayatı olarak Montessori eğitimini hayatlarına uygulayabilmektedirler.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin: https://kocnetakademi.com/egitim/montessori-egitmen-egitimi-100-saat/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi