montessori uzmanlık ve eğiticilik

Montessori Uzmanlık ve Eğiticilik Eğitimi Yorum Yap

Montessori uzmanlık ve eğiticilik eğitimi temel Montessori eğitiminde farklıdır. Bu eğitim de amaç Montessori öğretmeni yetiştirmektir. Montessori uzmanlık ve eğiticilik eğitimi ile okul öncesi eğitim kurumlarında, okullarda ve eğitim merkezlerinde uzman Montessori öğretmeni ya da Montessori eğitmeni olursunuz. Temel eğitim dışında daha kapsamlı teori ve uygulama eğitimleri verilir. Çocukların yeteneklerini arttıran ve bu yeteneklerin keşfedilmesini sağlayan eğitim modelidir. Rahat ve özgür bir şekilde öğrenebilmesine imkan veren çok sayıda yöntemler bu eğitimle öğrenilir. Bu eğitim modeli yıllar öncesine dayanan bir eğitim olsa da çocuklarda küçük yaşta bile ciddi gelişme görülmesi mümkündür. Ayrıca ileriki yaşlarda sosyal yaşamlarında ve kariyerlerinde sağladığı yarar bakımından da etkisi uzun süre devam eder.

Montessori Uzmanlık ve Eğiticilik Eğitimi Sertifikası Nedir?

Montessori eğitimi sertifikası ile Montessori öğretmeni ya da Montessori eğitmeni olarak çalışabilirsiniz. Montessori eğitimi sertifikası nedir diye düşünebilirsiniz. Bu sertifika sizin Montessori eğitim modeli ve ders teknikleri hakkında bilgi sahibi olduğunuzu gösterir.

Montessori uzmanlık eğitimi ile çocukların farklı objeler ve nesneler üzerinde yaratıcılıkları geliştirilir. Çeşitli ahşap oyuncaklar, eğitim materyalleri, çizimler, kartlar, oyun setleri ve üretilen oyuncaklar düşünüldüğünde çocuğun zekasını ve algısını uyaran çok sayıda materyal vardır. Bu materyaller ile eğitim verilmesi ile eğitimde kalite ortaya çıkar. 2.5 yaşından 18 yaşına kadar verilebilecek bu eğitim ile çocukların fiziksel ve ruhsal yetenekleri sağlıklı şekilde gelişir. Montessori ilkeleri doğrultusunda alacağınız Montessori uzmanlık ve eğiticilik eğitimi ile çocuklara faydalı alışkanlıkların nasıl kazandırılacağı konusunda da eğitim alırsınız.

Montessori Uygulayıcı Eğitimi Nereden Alınır?

Montessori uygulayıcı eğitimi almak için çok sayıda eğitim merkezi seçeneğiniz vardır. Montessori uygulayıcı eğitimi nereden alınır diye merak edebilirsiniz. Montessori uygulayıcı eğitimi için kaliteli ve uygun fiyatlı eğitim veren merkezler araştırmalısınız. Montessori uygulayıcı eğitimi nereden alınır konusunda tereddüde düşmenize gerek yok. Montessori uzmanlık ve eğiticilik eğitimi veren Koç Net Akademi size bu alanda kaliteli eğitim verir. Alacağınız Anlaşmalı Üniversite onaylı Montessori uygulayıcı eğitimi sertifikası ile kurumlarda Montessori eğitmeni olarak görev alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi