Objektif Testler Eğitimi Sertifikası

Objektif Testler Eğitimi Özellikleri Yorum Yap

Objektif Testler Eğitimi çocuk danışanların psikolojik değerlendirmesini yapma yeteneği ve yeterliliğini sağlamayı amaçlar. Eğitimde katılımcılara teorik bilgiyle birlikte uygulama örnekleri sunulacak ve farklı raporlama örnekleri gösterilecektir. Ülkemizde Objektif Testler içerinde en çok kullanılan testler;  “Bender Geştalt 2 Algı Ve Motor Testi, Porteus Labirentleri Testi, Catell 2a Testi, Benton Testi, D2 Dikkat Testi, Peabody Testi, Ankara Gelişim Tarama, Envanteri (Agte), Gessell Gelişim Testi, Good Enough Zekâ Testi, Frostig Testi, Metropolitan Testi”

Buradaki objektif kelimesinde amaç test sonuçları değerlendirilirken öznel yargılardan daha çok nesnel yargıların ön planda olmasıdır. Biraz daha açıklamak gerekirse, uygulayıcının müdahalesi objektif testlerde sınırlıdır. Test soruları, soru sorma tekniğinin ve değerlendirme kriterlerinin cevaplarının son derece açık olduğu testlerdir. Testi iyi öğrenmiş tüm uygulayıcıların benzer cevaplar alacağı yaklaşık aynı puanlayacağı testlere Objektif Testler denilmektedir. Objektif Testler Eğitimi’nin içeriğinde bulunan 11 test ile nasıl uygulanacağına dair verilecek bilgiler ile uygulayıcılık yetisine sahip olacaksınız.

Yetenekleri hakkında bilgi vermek ve gelişim gösterdiği alanları belirlemek ve bu alanlardaki çalışmaları planlamak için psikolojik testler kullanılır. Psikolojik testler objektif ve projektif testler olarak ikiye ayrılır.

  • Objektif testler; standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir.

Objektif testlerin uygulanabilmesi için üniversite tarafından onaylanmış objektif testler sertifikasına sahip olunması gerekmektedir. Objektif testler, geçerliliği ve güvenilirliği olan bilimsel testlerdir. Objektif testler okullarda, hastanelerde ve psikolojik danışma merkezlerinde uygulanabilir.

Danışanlarda; bilişsel yetenekler, görsel algı, dikkat, konsantrasyon, hafıza, zeka ve planlama, yaşa uygun dil gelişimi, öz bakım becerileri ve yetenekleri, ince motor gelişimi ve psikomotor algı ve koordinasyon, sayı bilgisi, yazışmaları takip etme, kopyalama gibi konuları değerlendirmek için objektif testler kullanılır.

Objektif Testler Eğitimi’nde testlerin hangi amaçla, kaç yaş grubuna uygulandığı, nasıl uygulandığı, uygulanırken hangi materyaller kullanılır, nasıl puanlanır, değerlendirilir, grafikler nasıl yorumlanır ve nasıl raporlandığı bilgileri anlatılmaktadır.

Objektif Testler Eğitimi bazı derneklerden onaylı olarak alınabileceği gibi bazı vakıf ve devlet üniversitelerinden onaylı olarak da alınabilmektedir. En iyi ve en uygun Objektif Testler Eğitimini ise Koç Net Akademi sizlere sunmaktadır. Vakıf ve Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifikalarımız ve online eğitimlerle desteklediğimiz eğitim programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz sertifikanız için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi