PILATES min | Pilates Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler - Koçnet Akademi

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Yorum Yap

Pilates Eğitmenlik Sertifikası bu alanda almış olduğunuz eğitimi belgeler. Bu yazımızda size ilk olarak pilates kavramı hakkında bilgi verelim . Pilates kavramı, kaslar üzerinde zihni desteklediği için literatürde Contrology adı altında yer almaktadır . Pilates kavramı, vücudun dengelenmesine yardımcı olan ve önemli bir omurga destek işlevine sahip olan çekirdek kaslara odaklanan bir egzersiz programıdır. Bu egzersiz programını incelediğimizde nefes egzersizi teknikleri de burada yer almaktadır. Pilates Eğitmenliği Sertifikası programı gerekli tüm tekniklere eğitiminde yer vermektedir.

Nasıl Pilates Eğitmenliği Sertifikası Alabilirim ?

Herkes Pilates yapabilir, ancak bunlara başlamadan önce bir doktora danışmak gerekir. Pilates eğitmeni olmak için de sertifika veya belge gerekmektedir. Elbette belge veya sertifika almak sizi bu alanda başarılı kılmaz. Önemli olan aldığınız eğitimin kalitesidir. Pilates eğitmenleri programlara iyi aşina olmalı ve vücut anatomisini iyi bilmelidir.

Meslekleri uygulamak için örgün eğitim okumak gerekli değildir. Bazı meslekler sonradan alınan eğitimler ve sertifikalar sayesinde yapılabilir. Pilates Eğitmenliği Sertifikası programı da tam da bunun içindir. Pilates eğitmenliği bu mesleklerden biridir. Çalışmaları nedeniyle spora çok fazla zaman ayıramayanlar için, spor yaparak eğlenmek ve bir bakıma para kazanmak içindir. Bu nedenle çok şanslı bir grup olduğunu söyleyebiliriz. Bu günlerde oldukça yaygınlaşan pilates yurtdışında uzun yıllardır uygulanıyor olsa da ülkemizde uzun bir geçmişi yok. Ancak en popüler spor dallarından biridir. Önceleri keyifli vakit geçirmek ve spor yapmak amaçlı olarak sadece kadınlar tarafından ilgi görmüştür. Sonradan doktorların tavsiyesiyle tedavi amaçlı olarak da hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Ülkemizdeki spor tesislerinin sayısındaki artış, Pilates eğitmenleri için bir istihdam havuzuna sahiptir. Pilatese meraklı, başarılı bir pilates eğitmeni olmak isteyen kişiler eğitim programımıza katılarak eğitimi tamamladıktan sonra kazanacakları Uluslarası Akrediteli sertifikaları ile spor tesislerinde, kamu ve özel sektör tesislerinde, butik pilates stüdyolarında çalışabilirler. Özel Pilates dersleri verebilirler ve kendi Pilates stüdyolarını da açabilirler.

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Eğitimi deneyimli uzman kadromuz, kaliteli eğitimimiz ile birlikte sizlere sunulmaktadır. Koç Net Akademi olarak sizlere sunduğumuz eğitimimiz ile kişisel gelişiminizi desteklerken sizlere yeni iş alanları sunmaktayız. Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımıza ulaşmayı unutmayın.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Pilates Eğitmenliği Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0