profesyonel yasam kocu

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Koçlar bireylerin kendilerini keşfetmelerini, problemlerini çözmelerini ve fırsatları değerlendirmeleri konusunda yardımcı olan kişilerdir. Profesyonel yaşam koçları danışanlarına hayatta ne yapmak istediklerini, hayata karşı bakış açılarını belirlemede yardımcı olmaktadırlar. Profesyonel yaşam koçları sayesinde bireyler hedeflerini daha rahat belirleyebilecek ve bu hedefler doğrultusunda ilerlemeleri daha kolay olacaktır. İnsanlar yaşam kalitelerini arttırmada ulaşmak istedikleri hedeflere profesyonel yaşam koçları ile birlikte yapmaktadırlar. Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi kursiyerlere danışanlarına hangi amaçla hizmet edebileceklerini, kişileri nasıl yönlendirmeleri gerektiğini ve bir yaşam koçunun nasıl olması gerektiği konusuna dair eğitim alacaktır. Profesyonel yaşam koçları ile bireyler pozitif kalabilmeyi, kendilerine olan özgüvenleri biraz daha artmaktadır. Yapmaya cesaret edemedikleri her konu için yaşam koçları danışanlarını cesaretlendirir ve onlara seçtikleri yolda rehberlik etmektedirler.

Bir profesyonel yaşam koçu hedefe ulaşmak, bir problemi çözmek ve yaşamlarında bir değişiklik yapmak için çalışırlar. Yaşam koçluğu bir koç ve danışan ile arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi sertifika programı ile danışanlarına mantıklı sorular sorarak danışanının farkındalığının gelişmesini sağlar. Koçluk seansları esnasında danışanının itirazlarını iyi çözümler ve büyük bir dirençlikler çözüme kavuşturur. Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi ile sorunlarla tek başına başa çıkmayı ve hayatta ne karşılaşacağı zorluklarla baş edebilmeyi öğreneceklerdir. Yaşam koçluğu bir gelişim sürecidir ve danışan kendini bu süreçte daha mutlu ve huzurlu hissetmektedir. Tek başına veremediği kararları ya da tek başına yaşayamadığı hayatı yaşam koçunun desteği ile daha iyi bir hale getirebilir ve aynı zamanda kendine olan öz güveni ise yerine oturmuş olur. Profesyonel yaşam koçu eğitimi ile koçluğun temel amaçlarını, koçluk danışan ilişkisini, doğru sorular sormanın önemini öğrenerek ve bunu günlük hayatta uygulayarak hayatta bir adım önde başlayabilirler.

Profesyonel Yaşam Koçluğu İstihdam Alanları

Profesyonel yaşam koçluğu sertifikasına sahip olan bireyler

  • Devlet ve özel okullarda profesyonel yaşam koçu olarak görev yapabilir
  • Koçluk ve eğitim merkezlerinde çalışabilir
  • Profesyonel yaşam koçluğu sertifika programı ile danışmanlık merkezlerinde çalışabilir
  • Etüt merkezlerinde görev yapabilir
  • Halk eğitim merkezlerinde çalışabilir

Sizlerde Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0