Adana - Seyhan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi

Adana – Seyhan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi Yorum Yap

Adana – Seyhan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi olarak çocuklarımızın beyin kapasitesini geliştirmek amacıyla dikkat ve zeka geliştirici eğitsel oyunlarla Adana – Seyhan’da Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesini çocuklarımızın hizmetine sunmanın onuru içerisindeyiz. 5-8 ve 9-12 ve 12+ yaş grubundaki çocuklarının gelişimini desteklemek isteyen tüm ebeveynleri Adana – Seyhan Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesine bekliyoruz.

Adana – Seyhan Akıl Zeka Oyunları Atölyesinde oynatılacak dikkat ve zeka oyunları ile çocukların strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme, mantıksal bütünleme, görsel – uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayacak aynı zamanda ileriyi görme, planlama ve sabır, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştirecek ve kinestetik alanda uygulamalarına imkan sağlayan oyunları öğrenecekler.

Adana – Seyhan Akıl Zeka Oyunları Atölyesinin Hedefleri

  • Çocukların dikkat ve zeka becerilerini geliştirmek
  • Hafızalarını kuvvetlendirmek
  • Motivasyon ve öz güvenlerini artırmak
  • Kaygı gibi zorlayıcı duygular ile baş etme becerilerini desteklemek
  • Ders ve aktivitelerde ki performanslarını artırmak
  • Dikkatsizlikten dolayı yaptıkları hataları azaltmak
  • Keyifle öğrenmelerini sağlamak

Adana – Seyhan Akıl Zeka Oyunları Atölyesinin Kazanımları

Berkeley üniversitesinde çalışan nörolog Dr. Silvia Bunge yaptığı bilimsel araştırmalar sonucunda çocukların haftada iki kere 1-1.5 saat oynadığı akıl zeka oyunlarının çocuklarının IQ sunda ortalama 13 puan artış olduğunu gözlemlemiştir. Bu artışa sadece 24 saatlik oyun oynama süresi sonunda ulaşılmıştır.

Çocuklarının mevcut kapasitesini ortaya çıkarmak isteyen ve farklı becerilerini geliştirmek isteyen ebeveynler siz de Adana – Seyhan Akıl Zeka Oyunları Atölyesine gelerek çocuklarınızın bu gelişimini sağlayabilirsiniz. Çocukların hafıza, stratejik düşünme, görsel zeka, mantıksal düşünce, inovatif düşünce, davranış becerilerini farklı akıl ve zeka oyunlarıyla güvenli bir şekilde geliştirebilme imkanına sahip olursunuz.

Zeka oyunları sayesinde çocukların beyninin yüksek performans göstermesi mümkün. Bu şekilde de daha mantıklı ve daha isabetli kararlar alabiliyorlar. Zeka oyunları sayesinde çocuklar kavrama, bilinçaltında etken tanıma ve anlama becerileri hızlanabilir. Bunu belirtirken şunu da söylemek gerekiyor. Zeka oyunları bazen tek başına, bazen de bir grupla oynanmalıdır. Her iki şekilde de zeka gelişimine etkisi son derece yüksektir. 

Adana – Seyhan Akıl Zeka Oyunları Atölyesinde çocukların zeka oyunlarıyla birlikte dikkat, odaklanma ve konsantrasyonu artarken motive olurlar. Çocukların iletişimi gelişir, etkin çalışma yöntemleri geliştirme becerisi artar.

Akıl ve zeka oyunlarının sihirli dünyası ile çocukların geleceğe dönük tahmin ve projeksiyon yapma becerileri de artacak, eğitim ve öğrenim hayatıyla ilgili daha iyi seçimler yapacak ve daha iyi arkadaşlar edinecekler.

Adana – Seyhan Akıl Zeka Oyunları Atölyesi olarak çocuğun detaylarda kaybolmayıp tümü yani bütünü görebilme yeteneğinin artmasını sağlayacaktır. Çocuğunuzun zeka ve akıl oyunlarıyla desteklenen beyni, tüm becerileri daha kolay ve daha kısa zamanda kavrayacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0