Aile Dizimi Terapi Sertifikası

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası 480 Saat Yorum Yap

Aile danışmanlığı eğitimi sertifikası 480 saat Koç Net Akademi tarafından verilen önemli eğitimlerdendir. Üniversitelerle işbirliği ile hazırlanan eğitim sonunda Anlaşmalı Üniversite onaylı aile danışmanlığı eğitimi sertifikası alırsınız. Anlaşmalı Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası e-Devlet sistemi üzerinden görülebilir. Kariyer değişikliği yapmak istiyorsanız ve buna zamanınız yoksa Koç Net Akademi tarafından verilen uzaktan eğitim programları kapsamında eğitim alabilirsiniz. Bu eğitimlerin her biri üniversite işbirliğiyle yapıldığında kaliteli ve profesyonel eğitimdir.

Aile danışmanlığı yapmak ve aile danışmanı olmak isteyen kişiler alacakları sertifika programında teori ve uygulamalı dersler sonunda sertifika ile aile danışmanı unvanı alırsınız. Aile danışmanlığı eğitimi 480 saat kurs programıyla aile içerisindeki problemlerin çözümü, olası problemlerin önlenmesi ve ebeveynlerin çocukları ile olan ilişkileri konusunda eğitimler verilir. Eğitim aldığınızda aile danışmanlığı yaparak aile içinde sağlıklı ilişkilerin oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.
Aile Danışmanı Nasıl Olunur?
Aile danışmanı olmak için üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmak gerekir. Üniversitelerde eğitim alan;

  1. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
  2. Sosyologlar
  3. Sosyal hizmet uzmanları
  4. Tıp
  5. Hemşirelik bölümü mezunları
  6. Çocuk gelişimi mezunları

dört yıllık lisans bitirdiği takdirde aile danışmalığı 450 saat eğitimi ile aile danışmanı olabilir.

Aile danışmanlığı konusunda kariyer değişikliği yapmak isteyenler yukarıda sayılan bölümleri bitirdiği sürece uzaktan eğitimle sertifika alabilirler. Yaptığınız mesleğiniz varsa ve aile danışmanı olma konusunda tereddüt yaşıyorsanız bu eğitimi alırken diğer yaptığınız işlere de devam edebilirsiniz. Aile danışmanı sertifikası aldıktan sonra danışmanlık yapabileceğiniz şartlar oluştuğunda daha önce yaptığınız işi bırakıp aile danışmanı olarak çalışabilirsiniz.
Aile Danışmanı Sertifikası Ücretine Kadar?
Aile danışmanı sertifikası, aile danışmanı olarak danışmanlık hizmeti vermenizi sağlar. Aile danışmanlığı sertifika ücreti ne kadar diye düşünmek yerine alacağınız eğitim sayesinde iş imkanı da elde etmiş olursunuz. Dolayısıyla aile danışmanı sertifika ücreti ne kadar konusu sizin için önemsiz kalır. Aile danışmanı sertifikası alarak yeni başlangıçlar yapmak istiyorsanız Koç Net Akademi aile danışmanlığı eğitimi sertifikası 480 saat Kurs programına katılabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0