Aile Danışmanlığı Sertifikası Neden Alınmalıdır

Aile Danışmanlığı Sertifikası Neden Alınmalıdır? Yorum Yap

En İyi Aile Danışmanlık Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı sertifikası almak için en iyi aile danışmanlık eğitimi sertifikası nereden alınır sorusu oldukça sık bir şekilde sorulmaktadır. İşçiler en iyi aile danışmanlık eğitim sertifikası nereden alınır sorusuyla beraber eğitim kurumunu seçecekleri zaman nelere dikkat etmeleri gerektiğini veya hangi koşullar çerçevesinde eğitim kurumunu seçmeleri gerektiği hakkında bilgi edilmektedirler. Aile danışmanlığı sertifikası adına üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış bir program dahilinde eğitim veren kurumlar sizin adınıza en iyi eğitimi veren kurumlar olabilir diyebiliriz. Bu dahilde kişiler size hem profesyonel bir eğitim verirken bunun yanı sıra size sorgulanabilir ve kanıtlanabilir bir belge de kazandırmaktadır. Yani aile danışmanlığı sertifikası eğitimi adına alacağınız olan sertifika ve eğitim sizin bu alandaki donanımlarını ve deneyimlerinizi sergilemektedir.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile Danışmalık Sertifikası Alma Şartları Nelerdir ?

Peki aile danışmanlık sertifikası alma şartları nelerdir aile danışmanlık sertifikası almak adına kişilerin önüne bazı şartlar çıkmaktadır. Bu şartlar ise kişilerin bazı bölümlerden mezun olmasıdır. Bu bölümleri açıklamak adına yönetmeliğin 14. maddesinde yazan bölümleri incelemeliyiz yönetmeliğin 14. Maddesi çocuk gelişimi, sosyal hizmet, sosyoloji, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, hemşirelik ve tıp alanları içerisinden en az 4 yıllık lisans programından mezun olanlar ya da mezun olabilecek durumda olan kişiler aile danışmanı olabilir olarak belirtilmiştir. Yani yönetmelik çerçevesindeki kişiler bu bölümler içerisinde mezun olmalı ve bu şartlar çerçevesinde eğitim almalıdır.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikası Programı Nedir

MEB Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitim İçerikleri Nelerdir ?

MEB aile danışmanlığı sertifikası eğitim içerikleri nelerdir aile danışmanlığı sertifikasını adına eğitim içerikleri oldukça önem taşımaktadır çünkü eğitim alırken kişiler bu eğitim içerikleri üzerinden donanım sahibi olmaktadır. Peki bu eğitim içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sayalım: Çocuk ve ergenle uyum ve davranış problemleri, objektif testler, aile danışmanlığında inanç sistemleri, duygu yönetimi, aile danışmanlığında, yeni kuramsal yaklaşımların temel danışmanlık becerileri, iletişim teknikleri ve aile içi iletişim süreci, aile danışmanlığında terapi tekniklerinin uygulanması, hedef belirlemenin önemi, cinsel terapi modüllerine giriş, online danışma becerileri, anormal davranışlar, anormal davranışlar ve aile danışmanı, kişiler arası problem çözme becerileri, evlilikte uyum ve doyumu etkileyen faktörler, bilişsel davranışçı terapi ve aile danışmanlığı, aldatma gibi eğitim içerikleri aile danışmanlığı sertifikası eğitimi içerisinde bulunmaktadır ve kişilere eğitim içerisinde verilmektedir.

 

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://kocnetakademi.com/egitim/aile-danismanligi-egitimi-620-saat/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0