aile dizimi sertifikası

Aile Dizimi Eğitimi Nedir? Aile Dizimi Sertifikası Yorum Yap

Aile Dizimi Eğitimi Fiyatları Nelerdir ?

Aile dizimi eğitim programı fiyatları nelerdir aile dizimi eğitim sertifikası fiyatları günümüzde 2000 TL ve 5000 TL arasında ortalama sularda seyretse dahi bazen daha yüksek veya daha aşağı fiyatlarda görülmektedirler. Peki aile dizi mi eğitimi nedir 50gr tedavisi olarak da adlandırılan aile dizisini terapisi alman psikoterapist Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş bir terapi biçimidir. Bu terapi yöntemi içerisinde kişilerin aile bağları içerisinde gezinerek iç dünyasında ailesi ile barışması ve bu yolla bozulan tarafları onarmayı hedeflemektedir. Ailesi ile iyi ilişkiler kuramayan kişiler sosyal çevreleri ve yardımcıları ile arasındaki bağları ve bu bağlar doğrultusunda ilişkilerde de olumsuzluk yaşayarak sosyal manada başarılı olamadıkları gözlemlenmektedir. Aile dizimi terapisi eğitimi ile beraber katılımcılar, aile dizimi modelini bireysel ve danışmanlığında kullanabilmeyi amaçlamaktadır. Aile dizimi eğitim programı sonunda ise kişiler aile dizimi tekniğini nasıl uygulayacaklarını ve hangi materyaller ile beraber aile dizimini yapabileceklerini öğrenirler.

 

aile dizimi sertifika programı

Aile Dizimi Eğitimi Online Eğitim İçeriği Nelerdir ?

Aile dizimi eğitim programının online eğitim içeriği nelerdir aile dizimi eğitim programının içeriği kişilerin oldukça merak ettiği bir soru kalıbıdır çünkü kişiler bu soru kalıbıyla beraber eğitim aldıkları takdirde hangi alanlarda ve hangi konular üzerinde eğitim göreceklerini öğrenmektedirler. Ve bu eğitimden doğrultusunda hangi kazanımları edileceklerini ve öğrenmektedirler. Peki bu eğitim içerikleri nelerdir bazı konu başlıkları sayarak eğitim içeriklerinden bahsedebiliriz bu konu başlıkları: Aile dizimi kuramı, Bert Hellinger’ in hayatı, sistematik aile terapisi, aile diziminde dışlanma, aile diziminde denge yasası, aile diziminde saygı kavramı, aile diziminde öfke kavramı, aile diziminde suçlu ve kurban, aile diziminde özdeşim, aile diziminde vaka örnekleri, aile diziminde ebeveyn ile çocuk arasındaki sevgi sistemi, aile diziminde denge yasası, aile diziminde sistem ve sistemin sağlıklı işlemesi gibi eğitim içerikleri aile dizimi eğitim sertifikası içerisinde bulunmaktadır.

 

aile dizimi eğitimi

Aile Dizimi Eğitimi Kimler Alabilir ?

Aile dizimi eğitimini kimler alabilir aile dizimi eğitim programını kimler alabilir sorusu aile dizimi eğitim sertifikasını almak isteyen kişilerin en çok sormuş olduğu sorusudur. Bu soru doğrultusunda kişiler aile dizimi eğitim programını almaktadır. Peki kimler aile dizimi eğitim sertifikasını alabilir şu şekilde sıralayabiliriz: Psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyologlar, sosyal hizmet uzmanları, hemşireler, çocuk gelişim uzmanları, uzman asistan ve pratisyen hekimler, belirtilen bölümler içerisinde okuyan son sınıf öğrencileri aile dizimi terapisi eğitimi alabilmektedir ve bu eğitim sonucu sertifika sahibi olabilmektedirler.

 

Eğitimi İncelemek ve Başvurmak İçin: https://kocnetakademi.com/egitim/aile-dizimi-terapi-sertifikasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi