Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Akıl zeka oyunları; öğrencilerin kendi zeka potansiyellerini tanımaya ve geliştirilmeye yönelik olan, gerçek problemleri de içinde barındıran fakat bu problemlerin oyunlaştırılmış haline denmektedir. Akıl Zeka Oyunları Eğitimi tüm bunları içerisinde barındıran, beynin hem sağ hem de sol bölümünü çalıştırmaya yönelik olan oyunlar ile ilgili her detayı içeren bir eğitimdir. Akıl Zeka Oyunları Eğitimi alan bireyler oyunlar ile ilgili tüm püf noktaları, kuralları, oyunların tarihçesini bilmektedirler.

Akıl Zeka Oyunlarının önemi yapılan araştırmalar ile desteklenmektedir. Berkeley Üniversitesi’nde nörolog olarak çalışan Prof. Dr.  Silvia Bunge uzun süre çocuk zekasının gelişimine dayalı araştırmalar yapmıştır. Bunge ve ekibi çocukların akıllarını  geliştirip, geliştiremeyeceklerini anlamak için denemeye karar verdiler. İlk olarak farklı zihinsel işleyişler gerektiren kullanıma hazır kutu oyunları, kart oyunları ve video oyunlarını aramışlardır. Bu oyunlardan bir bölümü çocukların akıl yürütme yeteneklerini harekete geçirdiği için seçilmiştir. Çünkü bu oyunlar ileriyi görme, planlama, kıyaslamalar ve mantıksal bütünleme gerektirmekteydi. Bunge’nin ekibi oyunları geçmişte devletin yaptığı sınavlarda düşük puanların alındığı Oakland’daki bir ilkokula götürmüşlerdir. Çocukların zeka seviyesi (IQ) ortalama 90 civarındaymış ve beyin hızları (zekanın bir alt testi) yüzde birlik dilimde 27. sıraya koymuşlardır. Haftada iki kere, çocuklar bu oyunlarla 1 saat 15 dakika oynamışlar. Her 15 dakikada bir çocuklar beyinlerinin yeni bir şeyle meşgul olmalarını sağlamak için yeni bir oyunun bulunduğu masaya geçmişler. Sadece 8 hafta sonra, toplam 20 saatlik oynama süresi sonunda Bunge’nin ekibi çocukların zekalarını yeniden test etmişler. Test sonucunda akıl ve zeka oyunları çocukların IQ sunda 13 puanlık artış görülmüş. Bu denemeden sonra akıl zeka oyunlarının önemi ispatlanmıştır.

Akıl Zeka Oyunları Sertifika Programının Faydaları

  • Akıl Zeka Oyunları Sertifikası ile Araştırma,  Akıl Yürütme
  • Problem Çözme
  • Akıl Zeka Oyunları Sertifikası ile  İletişim
  • Eleştirel ve Yaratıcı Düşünme
  • Akıl Zeka Oyunları Sertifikası ile  Karar Verme
  • Bilgi ve Teknoloji Kullanma
  • Akıl Zeka Oyunları Sertifikası ile  Dili doğru, etkili ve güzel kullanma
  • Girişimcilik konularında kursiyerlerin gelişimini sağlar.

Sizlerde Akıl Zeka Oyunları Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Akıl Zeka Oyunları Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Akıl Zeka Oyunları Eğitimi ve Satranç Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0