Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Ve Satranç Eğitimi

Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Ve Satranç Eğitimi Yorum Yap

Günümüzde çocukların ve yetişkinlerin oynayabileceği; geliştirici, çözüm odaklı hareket etmeyi sağlayan ve düşünme yeteneklerini geliştiren çok sayıda oyun vardır. Bu oyunların profesyonel bir şekilde öğretilmesi ve pratik hayatta fayda sağlaması için alınacak eğitim profesyonel olmalıdır. Koç Net Akademi, akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi konusunda uzman eğitim programları verir. Uzaktan eğitim sistemi ile dilediğiniz zaman derslere katılabilir, sertifikanızı alabilirsiniz. Anlaşmalı Üniversite onaylı akıl zeka eğitimi ve satranç eğitimi sertifikası almak için bu eğitim merkezine başvurabilirsiniz. Akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi konusunda kapsamlı eğitim almış olursunuz. Buradan alacağınız sertifika da e-Devlette sorgulanabilir.

Akıl Zeka Oyunları Ne İşe Yarar?

Akıl zeka oyunları, yetişkinlerin ve çocukların alabileceği eğitimlerden olup hafızanın ve zekanın gelişimini destekler. Akıl zeka oyunları içerisinde çok fazla strateji ve konsantrasyon oyunu olduğundan yetişkinlerde de büyük oranda ilerleme kaydedilmesine yardımcı olur. Küçük yaşta alınan bu eğitim, ileriki yaşlarda daha planlı programlı hareket etmenizi sağlar. Ayrıca kararlı ve sabır birey olmanıza da yardımcı olur. Çocukların hem düzgün vakit geçirmesini sağlayan hem de gelişimini destekleyen bu programlar sayesinde yetenekleri de artar.

 

Akıl Zeka Oyunları Eğitmeni Nasıl Olunur?

Akıl zeka oyunları eğitimi ve satranç eğitimi sertifika programı kapsamında eğitim satın alarak kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Akıl zeka oyunları öğretmeni olmak ya da satranç öğretmeni olarak çalışmak için bu eğitim sertifikasını alması gerekir. Bu sayede boş zamanlarınızda satranç öğretmeni ve akıl zeka oyunu öğretmeni olarak görev yapabilirsiniz.

Farklı branş öğretmenleri, alacakları bu sertifika sayesinde okullarda seçmeli derslere girebilir. Akıl zeka oyunları egzersizi açabilir, satranç dersleri verebilir. Böylece hem ek gelir elde eder hem de zamanını doğru bir şekilde kullanabilir. MEB müfredatında bulunan
eğitimimiz ile;

  • Eğitmenlerin kişisel yeterlikleri artar
  • Çocuklar için farklı bir eğitim modeli kullanılır
  • Çocukların ve eğitmenlerin kişisel gelişimi desteklenir

Eğitimimizi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Koç Eğitim Sertifika olarak Devlet onaylı ve %100 öğrenme garantili bir eğitim sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi