Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Beslenme Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir? Yorum Yap

Beslenme koçluğu eğitimi ile sağlıklı beslenme ile hayatını idame etmek isteyen kişilere doğru beslenme alışkanlıkları kazandırma sürecidir. Doğru beslenme farkındalığı kazanan bireyler sağlıklı yaşam hedeflerine lezzetten taviz vermeden ulaşabilirler. Kişilerin kişisel gelişim ve performanslarını artırmak beslenme ilkeleri, enerji ihtiyacı ve günlük enerji hesaplamaları, sağlıklı yaşam ve besinler, öğün planlama, metabolizma, beslenme sorunları, menü planlama ile ilgili bilgi ve becerileriyle yakından ilgilidir.

Beslenme koçu danışanları daha mutlu, dengeli ve doyumlu bir sağlıklı yaşam sürmek hedeflemektedirler. Beslenme koçluğu eğitimi ile beslenme ilkeleri, enerji ihtiyaç ve hesaplamaları, sağlıklı yaşam için gerekli besinler, öğün planlama, metabolizma, beslenme sorunları ve menü planlama konularında bilgi ve becerilerini artıran kursiyerler danışanlarının bu hedeflerine ulaşmasına yardımcı olurlar.

Beslenme koçluğu eğitimi ile mesleki yeterliliğe sahip, bireylere doğru beslenme alışkanlıkları kazandırmayı öğrenen beslenme koçları; özel hastanelerde, sağlık kabinlerinde, diyet merkezlerinde, koçluk merkezlerinde, özel spor merkezlerinde, sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde çalışabilirler.

Beslenme koçu danışanına keyif aldığı lezzeti sunarak sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırır. Danışanlarının amaçlarına ulaşmasında, memnuniyetsizliklerini gidermede, hafifletmede yardımcı olurlar. Fakat danışanının beden ve akıl sağlığı ile ilgilenmez. Danışanlarını çok iyi analiz ederek zihin ve beden yapılarını ve ne düşündüğünü anlamaya çalışırlar. Kişilik haritasını çıkartarak, doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olur.

Kimler Beslenme Koçu Eğitimine Katılabilir?

Beslenme uzmanlığı eğitimi sertifika programına katılma ön koşulu yoktur.

 • Ebeler,
 • Doktorlar,
 • Psikologlar,
 • Hemşireler,
 • Diyetisyenler,
 • Aile danışmanları,
 • Psikolojik danışmanlar,
 • Sosyal hizmet uzmanları,
 • Çocuk gelişim uzmanları,
 • Sağlıklı Beslenme Koçluğunu meslek edinmek isteyenler,
 • Hayatını daha verimli ve keyifle yaşamak isteyenler bu eğitime katılabilir. 

Ülkemizde talebi hızla artan fakat uzman beslenme koçu bulamayan danışanların ihtiyaçlarını karşılamak, beslenme koçluğunda kariyer planlayan bireylerin kendilerini yetiştirmesi için Koçnet Akademi olarak Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Proğramı düzenlenmiş olup içerikleri zengin, öğretici video eğitimlerle kendinizi geliştirebilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0