Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

En Uygun Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Siz değerli kursiyerlerimiz Beslenme Koçluğu Eğitimimize dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde beslenme koçluğu ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. En uygun beslenme koçluğu eğitimi sertifika programına giriş yapabilmeleri için kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. Beslenme Koçluğu Eğitimi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi onaylı gelmektedir. Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir. En Uygun Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programımız ile diğer koçlardan bir adım öne geçmeye ne dersiniz?

Çocuklar Neden Beslenme Koçuna İhtiyaç Duyar?

Çocuklarda fazla kilo sağlık açısından büyük risk taşımakla beraber aile ne kadar bunun önlemini almak istese de çocuk bir noktaya kadar bunun bilincinde olmaktadır. Çocukların sağlığı için beslenme tedavisi çok önemli bir yer tutar. Uygulanan tedaviye çocuğun uyum göstermesi ve adapte olması büyük önem teşkil etmektedir. Tedavi aşamasında çocuklara bu konuda destekleyici psikoterapi gerekmektedir. Sıklıkla uygulanan tedavi yeme tutumlarının değiştirmeye yönelik davranış tutumlarının değiştirilmesidir. Önemli olan aşırı yeme davranışını önemseyen çevresel etkenleri kontrol altına almaktır. Kısa sürede kilo verme sorunu büyük bir yanlışlıktır. Genel de insanların büyük bir çoğunluğu öğle yemeği yemeden iki öğün şeklinde kilo vermeyi hedeflerler bu tamamen yanlış bilgiden ibarettir. Kilo vermede saatinde öğün en önemli etkendir.

Ergenlikte şişmanlık kızlarda 10 erkeklerde 12 yaşına başlayan ve ortalama beş yıl süren ergenlik dönemi çocukluktan ergenliğe geçiş dönemidir.  Bu dönemde psikolojik, fizyolojik ve sosyal yönden birçok değişiklik yaşanmaktadır. Bu dönemde kızlar 15-20 cm erkekler de ise 25-30 cm boy artışı gözlemlenmektedir. Bu dönemde yine kilo artışı gözlemlenebilir, daha önce salgılanmayan hormonların salgılanması gözlemlenebilir. Ergenlik döneminde alınan fazla kilolar vücuttaki yağ hücresinin sayısının artmasına yol açacağından yetişkinlik dönemi için tehlikeli bir durumdur. Özellikle bu dönemde kız çocuklarının vücutlarının şekillenmesi çok önemli bir hale gelmektedir. Bu zamanlar da kız çocukları kendilerini bir başkaları ile kıyaslama durumuna gelebilir. Bunun sonucunda bilinçsiz diyetler yaparak vücutlarında kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Günümüzde diyet yaşı gün geçtikçe düşmektedir ve bu dönemlerde aileler çocuklarının kilo verme isteklerini dikkate almalıdırlar. Çocuklarının yanlış beslenme ve diyet programından uzak durmalarını sağlayarak bu konuda Beslenme Koçlarından destek almalıdırlar.

Sizlerde Beslenme Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Beslenme Koçluğu Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0