Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Beslenme Koçları Ne İş Yapar? Yorum Yap

Sağlıklı yaşam için en önemli alışkanlıklar arasında yer alan “beslenme” çevre koşulları, genetik yatkınlık ve yaşam standartları kadar önemlidir. Kurumumuzdan alacağınız eğitim ile hem sağlıklı beslenmenin ipuçlarını öğrenebilecek hem de koçluk sertifikanızı kariyer planınıza ekleyebileceksiniz. Kurumumuzda Beslenme Koçluğu konusunda kapsamlı eğitimimiz; yenilikçi bir eğitim, beslenme konuları ve beslenmenin önemi ile başlar.

Beslenme Koçluğu Eğitim İçeriğimiz

  • Beslenme Psikolojisi
  • Beslenme İlkeleri
  • Enerji İhtiyacı
  • Enerji Hesaplamaları
  • Sağlıklı Yaşam ve Besinler
  • Öğün Planlama
  • Metabolizma
  • Beslenme Sorunları
  • Mönü Planlama

Eğitim içeriğimiz içerisinde verilen konulardır.

Yetişkin bireyler için ihtiyaçlar ve besinlerin vücut tarafından emilimi de işlenecek dersler arasında yer alır. Koçluk hizmeti sunarken, kişinin yaşına, cinsiyetine, stres etkenine, genetiğine ve diğer koşullara odaklanarak yeme alışkanlıklarını planlayabilirsiniz.

Nasıl Beslenme Koçu Olunur ?

Üniversiteler ile iş birliğiyle hazırlanan eğitimimiz sonucunda alacağınız üniversite ve e devlet onaylı sertifikanız ile Beslenme Koçluğu yapabilirsiniz. Günümüzde oldukça aranan mesleklerden biri olan Beslenme Koçluğu güzel bir meslek dalıdır. Diyet merkezlerinde, spor salonlarında, özel okullarda, özel hastanelerde, sağlık kabinlerinde, koçluk merkezlerinde belgenizi kullanabilirsiniz.

Birinin hayatında olumlu etki yaratabilecek birçok iş vardır, Beslenme Koçu bunlardan biridir. Dünyada bir fark yarattığınızı hissettiren bir işi seçmek isteyen biriyseniz, bu meslek harika bir yol olabilir. Sakinleştirici bir varlığa sahip olmak ve yardım etmek için orada olduğunuzu açıkça belirtmek, süreci müşteriler için daha faydalı yapmakla kalmaz, aynı zamanda bir fark yarattığınızı bilerek sizi samimi hissettirir. Bir koç olarak, odaklanmak ve onların hedeflerinden vazgeçmelerine asla izin vermemek sizin elinizde. Bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir, bu yüzden işe girerken bu gerçeği kabul etmek önemlidir. Sağlıklı Beslenme Koçu olmakla ilgili her şeyi öğrenmek, geleceğiniz hakkında bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bu noktada ise kaliteli bir eğitim sürecinden geçmeniz önemlidir. Koç Net Akademi olarak sizlere verdiğimiz kaliteli eğitim programlarımızla hedeflediğimiz tam olarak budur. Verimli bir eğitim sürecinden sonra yapmak istediğiniz işe belgenizle birlikte sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmeniz. Deneyimli uzman kadromuz, kaliteli eğitimimiz ile üniversite onaylı Beslenme Koçluğu belgenizi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşmayı unutmayın.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0