Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Beslenme Koçluğu Eğitimi Yorum Yap

Bireylerin sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam hedeflerine, iyi alışkanlıklar geliştirerek düzenleyerek ve sonunda arzu edilenleri gerçekleştirerek ulaşmalarını sağlayan sürece Beslenme Koçluğu denir. Beslenme Koçluğu Eğitimi alan kişiler danışanlarının diyetlerini düzenleyerek sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Beslenme Koçluğu Eğitimi alan kişiler bireyin sağlığına, diyetine ve yaşamına diyetisyenlerden biraz daha geniş bir perspektiften bakar ve beslenmeye odaklanmaz. Yüksek stres düzeyi, kötü uyku alışkanlıkları, yaşam tarzı yeme alışkanlıkları gibi diğer durumlara odaklanarak, bireyin yeni alışkanlıklar kazanmasına yardımcı olurlar.

Sağlıklı bir diyet, yaşamın her döneminde sağlığın korunması ve kronik hastalıkların önlenmesi için en önemli ihtiyaçtır .

Beslenme konusunda çok fazla bilgisi bulunduğundan, bireylerin sağlıklarını korumaları yönünde tavsiye vererek, yeterli beslenme konusunda doğru bilgilere sahip olduğundan bilimsel kanıtlara dayalı önerilerde bulunur.

Beslenme Koçluğu Sertifikası alan bireyler;

Danışanlarına sağlıklı bir diyette yaşa, cinsiyete ve fizyolojik duruma göre günlük olarak tüketilmesi gereken enerjileri, besinleri ve bunun ne kadarını sağlayacağı konusunda iyi alışkanlıklar edinilmesine yardımcı olur. Beslenme Koçluğu Eğitimi alan kişiler beslenme alanındaki bilgileri geniş ve derinlemesine bir açıdan görmeyi ve koçluk becerilerini öğreneceklerdir.

Beslenme Koçluğu Eğitimi İstihdam Alanları Nelerdir?

Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

  • Özel Spor Merkezlerinde,
  • Diyet Merkezlerinde,
  • Koçluk Merkezlerinde,
  • Özel Hastanelerde,
  • Sağlık kabinlerinde,
  • Özel Okullarda,

Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde (oteller, spa, fitness salonları vb.) gerekli yeterlilikleri karşıladıkları için çalışabilirler.

Beslenme Koçu ile çalışan kişiler;

  • Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kalıcı hale getiriyorlar
  • Kendi öğrenme örnekleriyle çevrelerinin sağlıklı yaşamına katkıda bulunurlar.
  • Spora ve sosyal çevreye aktif zaman ayırmayı öğrenirler.
  • Uyumayı öğrenerek enerjilerini artırmayı öğrenirler.

Kişinin genel fiziksel verileri, sağlık durumu ve aktivite düzeyi ve egzersiz sıklığı sorunları, yaşam biçimi gibi verilere göre, önceki beslenme tarzları ve kilo alma/verme sonuçları, beslenme koçları tarafından hedefleri belirlenir ve bireye uygun programları uygulanmaya başlanır.

Sağlıklı beslenme, yaşamın her döneminde sağlığın korunması ve geliştirilmesi ve kronik hastalıkların önlenmesi için en önemli ihtiyaçtır. Kişi Beslenme Koçluğu Sertifikası ile onlara beslenme alanındaki bilgileri geniş bir bakış açısıyla incelemeyi öğretecek ve koçluk becerilerini geliştirecektir.

Beslenme Koçluğu Eğitimi bazı derneklerden onaylı olarak alınabileceği gibi bazı vakıf ve devlet üniversitelerinden onaylı olarak da alınabilmektedir. En iyi ve en uygun Beslenme Koçluğu Sertifikası ise Koç Net Akademi sizlere sunmaktadır. Vakıf ve Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifikalarımız ve online eğitimlerle desteklediğimiz eğitim programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz Beslenme Koçluğu Sertifikası için bizlere ulaşabilirsiniz.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Beslenme Koçluğu Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi