RESIM ANALIZI min | Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programı - Koçnet Akademi

Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programı Yorum Yap

Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programı

Resim, çocukların kendilerini, iç dünyalarını, duygularını ve düşüncelerini düşünmeleri için çok etkili bir yöntemdir. Resim sözsüz bir iletişim aracıdır. Bu yüzden kendini aktarmakta veya anlatmakta, sözlü iletişim kurmakta sorun yaşayan çocuklarımızı tanımak için önemli bir teşhis aracıdır. Tanı için çocuğun resimleri analizi kullanılması etkili bir yöntemdir. Bunun için özel bir eğitimden geçen danışmanlar alanlarında yetkin olmalı ve Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programını tamamlamış olmalıdır.

Çocuk Resimleri Nasıl Yorumlanır?

Çocuk resmettiği çizgilerle 3 açıdan psikolojik yorum geliştirilmiştir.

  • Büyüklük
  • Abartmalı çizgiler
  • Kişiler

Özellikle çok büyük veya çok küçük çizimler çocuğun iç dünyası hakkında önemli ipuçları vermektedir. Ailesinin resimlerinde çocuğun iç dünyası ve kişilerarası ilişkileri hakkında bilgi alınabilir. İlk kez  Appel ve Wolff, aile resimlerinin çocukların kişiliklerini anlamaya yardımcı olduğunu vurguladılar. Hulse, normal ve duygusal rahatsızlığı olan çocukların yaptığı aile resimlerini karşılaştırmalı olarak incelemiştir. Çocukların anne, baba ve kardeşleriyle ilgili duygularını, ailedeki kişiler arası ilişkileri resimlerine yansıttıklarını görmüştür. Son zamanlarda çocuğun çizdiği aileleri ile ilgili resimlerdeki semboller ve işaretleri önem kazanmıştır. Resimde bulunan organlar, bireyler ve cisimler birer anlam taşır ve bunun yorumlanması analist tarafından yapılır.

Resim, çocukların iç dünyasının ifade etme biçimi ve zihinsel yapılarının yansımasıdır. Resimler analiz edildiğinde çizim yapan çocuk hakkında bilgi verir. Bazen şiddete veya kınamaya maruz kalan ve kimseye söyleyemeyen çocukların resimleri çok fazla mesaj içermektedir. Aynı zamanda çocuğun yaşadığı travmatik olaylara önemli ipuçları vermeyi amaçlayan etkili bir yöntemdir. Bu yüzden Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programı ile çocukların resim aracılığı ile hem ruhsal dünyaları ile ilgili bilgi alabiliriz hem de zihinsel bir sorunlarının olup olmadığını görebiliriz.

Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programına Nasıl katılabilirim?

Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programı bazı derneklerden onaylı olarak alınabileceği gibi bazı vakıf ve devlet üniversitelerinden onaylı olarak da alınabilmektedir. En iyi ve en uygun Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programını ise Koç Net Akademi sizlere sunmaktadır. Vakıf ve Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifikalarımız ve online eğitimlerle desteklediğimiz eğitim programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi sertifikanız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi ve  Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Sertifikası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi