COCUK YOGA min | Çocuk Yogası Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler - Koçnet Akademi

Çocuk Yogası Eğitmenliği Yorum Yap

Yoga; Ruhu beden ile beden duruşları, egzersizleri ve nefes alma ile eğiten, esneklik ve dinginlik sağlayan bir içsel konsantrasyon yöntemidir. Zarar vermeme, doğruluk ve minnet gibi ahlak felsefelerini içeren yoga, insanın doğadaki varlıkları taklit ederek kendi bedenini keşfetmesidir. Çocuk Yogası ise Çocuk Yogası Eğitmenliği eğitimini tamamlamış hocalar tarafından yaptırılır. Düzenli yoga pratiği çocukların ruhsal, fiziksel ve zihinsel gelişimi için faydalıdır. Çocuklar 2 yaşından itibaren yoga yapabilirler. Çocukların aç ya da tok olmamalarına özen göstererek en rahat kıyafetlerini giymelerini sağlayın. Kalın kıyafetler çok terleteceği için tercih edilmemelidir. Hareketlerin yürütülmesi sırasında çocukların zorlanmamasına özen gösterilmelidir.

Doğadaki bazı hayvanların taklitleri yapılarak pozisyonlar öğretilir. Örneğin filamingo, kedi, köpek, köpek balığı, yengeç, yılan ve fare taklit edilir. Hikayeler ve oyunlar aracılığıyla çocukları eğlendirmeyi hedefleyen çocuklar için Yoga seanslarında ; Çocuklara her seans için bir tema ile ilişkili bilgi ve yoga pozlarını tanıtmayı amaçlar.

Çocuk Yogasının Faydaları Nelerdir?

Çocuk Yogası; doğru nefes almayı , hayal gücünü kullanmayı, yoga duruşları yapmayı ve vücudunu korumayı amaçlar. Çocuk Yogası’nın; çocuklarda denge gelişimini desteklemek, konsantrasyonu artırmak ve zihni rahatlatmak gibi işlervleri vardır. Aynı zamanda çocukların kendilerini ifade etmelerine, geliştirmelerine ve yaratıcılıklarını artırmalarına yardımcı olmayı sağlamak hedeflemektedir. Beden ve zihin olarak güçlü bireyler için Çocuk Yogası Eğitmenliği eğitimini tamamlamış hocalar ile çalışmaları şarttır.

Ailelerin beklentilerinin yüksek olduğu bu dönemde çocuklar rekabet ortamında yetişiyor. Çocukları bu çevreden uzaklaştıran ve eğlenmelerini sağlayan bir etkinliktir. Sadece rahatlamalarını ve uygun nefes alma ile sakinleşmelerini sağlayan çocuklar için yoga, aynı zamanda vücutlarının sağlıklı gelişimini sağlar. Çocuğunun ileriki yıllarda içinde yoga ve spor alışkanlığı kazanmasını isteyen ebeveynler bu alana yönelebilirler.

Koç Net Akademi olarak deneyimli hocalarımız ve kapsamlı eğitim programımız ile eğitmen olma şansını sizlere vermekteyiz. Çocuk Yogası Eğitmenliği yapabilmek için canlı ders destekli programımıza dahil olmak için eğitim danışmanlarımıza ulaşmanız yeterlidir. Üniversite ve e devlet onaylı sertifikalarımız ile sizlere bu imkanı vermekteyiz. En uygun ve en iyi Çocuk Yogası eğitimi için bizlere ulaşmayı unutmayın.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Çocuk Yogası Eğitmenliği Programına Katılmak için Hemen Ara... 0530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0