Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

En İyi Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Beslenme Koçluğu Eğitimi beslenme insanda ruhsal ve psikolojik olarak doğrudan ilişkilidir. Her gün aynı besinlerin tüketilmesi kişilerin motivasyonunu olumsuz yönde etkileyebilmektedir. En iyi beslenme koçluğu eğitimi sertifika programında yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme için; bir iki besin türünden çok yemek yerine çeşitliliği arttırıp az miktarda tüketilmelidir.

Beslenme Koçluğu Eğitiminde de göreceğimiz gibi vücudumuz 24 saat içerisinde sistematik bir şekilde çalışmaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenme de bu sistem için çok önemlidir. Bu sebeple öğünler ve öğün örüntülerine dikkat edilmelidir. En iyi beslenme koçluğu eğitimi sertifika programı ile vücudumuzun çalışma sistemi vücudumuza aldığımız besin ögelerine bağlıdır. Bu sebeple besin ögeleri vücuda belirli zaman aralıklarında alınmalıdır, uzun süre aç kalındığında veya kısa süreli aralıklarla aşırı beslenildiğinde vücudun enerji  ve metabolik dengesi olumsuz etkilenebilmektedir. Günde mutlaka 3 ana öğün tüketilmeli, bu ana öğünler arasında 5, 6 saatlik bir dilim olmalıdır. Ana öğünlere destek olarak ara öğünde tüketilmelidir.

Beslenme Koçluğu Eğitiminde yeterli beslenme de öğün sayısı kadar içeriği de önemlidir. Öğünlerde besin ögelerinin dağılımı ne kadar dengeli olursa metabolizma da o kadar düzenli çalışmaktadır. Bu sebeple her besin ögesinden yeterli miktarda alım sağlanmalıdır. Örneğin; Diyette karbonhidrat miktarı düşük tüketildiği zaman metabolizma bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Diyetin karbonhidrat miktarı azaltıldığında diyet proteinin büyük bir kısmı glikoza çevrilmektedir.Modern yaşamın getirdiği stres oturarak bir çok işi yapabilme olanağı şişmanlığı tetiklemektedir. Yediğimiz besinlerin içine katılan katkı maddeleri de şişmanlığı tetikleyen en önemli etkenlerden birisidir. Hayatımızda yer alan bu olumsuzluklar da besin biliminin önemini daha çok arttırmaktadır.

Online Beslenme Koçluğu Sertifika Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz programımıza dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde beslenme koçluğu ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi onaylı gelmektedir.

Online Beslenme Koçluğu Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

 

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0