montessori eğitimi sertifikası

En Uygun Montessori Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Montessori Eğitimimizin çocuklar üzerindeki faydaları saymakla bitmemektedir, bu yüzden ebeveynlerin çocukları için düşündükleri başlıca eğitimlerden birisidir. En uygun montessori eğitimi sertifika programı ile eleştirel düşünme becerisi gelişmektedir. Çocuklara uygulamalı öğrenme materyalleri sağlayarak eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi teşvik eder. Her Montessori materyali, bir kavramı veya beceriyi desteklemek için özel olarak tasarlanmıştır. Eleştirel düşünme becerileri problem çözme, analiz ve bilinçli karar vermenin temellerini oluşturur. Materyallerin kendi kendini düzelten yönleri, çocukların düşüncelerini düzenlemelerini, problemlerin açık bir şekilde çözülmesini ve kavramları kendi hızlarında öğrenmelerini teşvik eder. Montessori Eğitimi öğrenme sürecini kolaylaştırmak ve öğrencilerinin kendi hatalarını anlamalarını ve kontrol etmelerini teşvik etmektir. 

En uygun montessori eğitimi sertifika programı ile işbirliği içinde çalışmayı öğrenmektedirler.Montessori programı, etkileşimli öğrenme deneyimleri ve işbirlikçi oyun yoluyla çocukları güçlü sosyal beceriler geliştirmeye teşvik eder.Farklı yaş grubundaki sınıflar, grup içindeki çocukların hem daha büyük hem de daha küçük yaşlardaki çocuklarla iletişimde olmasını sağlayarak, taklit öğrenmeyi, akran eğitimlerini ve işbirliğini teşvik eder. Yaratıcılık becerisini geliştirir. Montessori Programı, yaratıcılığın öğrenilen bir beceri olmadığını kabul eder. Bu süreç, çocuk doğduğunda başlar ve çocuğun zekası zaman içinde kurulduğunda kendiliğinden gelişir. Montessoride yaratıcılık, çocukların kendi dünyalarını anlama ve kendilerini ifade etme yolu olarak görüldüğü için çok önemlidir.

Montessori, etkili iletişim kurmayı destekler. İletişim becerilerinin gelişimi pratik yaşam ve dil programı ile pekiştirilir. Çocuklar nezaket içinde uygulamalı yaşam dersleriyle kibar ve saygılı olmayı öğrenirler. Çocuklar “lütfen” ve “teşekkür” gibi uygun kelimeleri kullanır ve konuşurken göz temasını kullanır. İletişim becerilerinin gelişimi, çocukları konuşma dili, yazma ve okuma öğrenebildikleri Dil Eğitimi ile de desteklenir. Montessori öğretmeninin rolü, endişe ve karar verme korkusunu azaltır, keşif, konsantrasyon ve bağımsız öğrenme için yer bırakır. Açık kurallar, güçlü bir topluluk duygusu ve destekleyici rehberlik, çocuklara yaratıcılığı teşvik etmek için gereken ortamı sağlar.

Online Montessori Sertifika Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz programımıza dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde montessori ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. Eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi onaylı gelmektedir. Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir

Sizlerde Montessori Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Montessori Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Montessori Eğitmen Eğitimi 80 Saat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0