objektif testler eğitimi sertifikası

En Uygun Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Objektif Testler Eğitimi ile kursiyerlerimize 3-7 yaş grubundaki çocuklarda ince motor beceri, görsel algı, görsel hafıza ve el göz koordinasyonunun değerlendirilmesi, gelişim süreçlerinin incelenmesi ve çocuğun gelişimine dair bir gecikme olup olmadığı belirlenmesi amaçlanmaktadır. Objektif Testler Eğitimi ile çocukların psikomotor gelişimlerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Çocukların içlerinde yaşadıkları durumları anlamak için kullanılan onların gelişimlerini desteklemek için uygulanan objektif testler bu eğitimi alan ve objektif testler sertifikasına sahip eğitimciler tarafından uygulanmaktadır. En uygun objektif testler eğitimi sertifika programı ile çocukların yeteneklerini, ilgilerini ve becerilerini ortaya çıkaracak eğitimciler yetiştirmektir.

En uygun objektif testler eğitimi sertifika programı ile yetiştirilen kursiyerler almış oldukları objektif testler sertifikası ile çocuklar için rahatlıkla kullanabileceksiniz. Objektif testler standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir. Objektif Testler Sertifikası programında kursiyerlere teorik bilgi ile birlikte uygulama örnekleri de sunulacaktır. Objektif Testler Sertifikası programına katılan kursiyerler almış oldukları eğitimin sonunda eğitimi başarı ile bitirdiklerine dair sertifika sahibi olurlar. Objektif testler uygulanan çocukların potansiyelini neye karşı becerilerinin olduğunu ve zeka seviyelerinin ölçümünde kullanılmaktadır.

Objektif Testler Sertifikası Programı İçeriği

 • Catell 2-A: İlkokul ve lise dönemi çocuklarına uygulanılan zeka testidir.
 • Catell 3-A: Üniversite eğitimini almış bireylere uygulanan zeka testidir.
 • Objektif testler sertifikası programı ile Gessel Testi: 2-6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişimi değerlendirilen bir gelişim testidir.
 • Goodenough: Çocuğun çizdiği insan resmi zeka tespiti yapılan, özel zeka testifir.
 • Peabody resim kelime eşleştirme testi: 2-11 yaş arası çocukların dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan testidir.
 • Objektif testler sertifikası programı ile Metropolitan okul olgunluğu testi: Çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen okul olgunluk testidir.
 • Frostig
 • Gelişimsel  Görsel Algı Testi: Çocukların görsel algı değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir.
 • Objektif testler sertifikası programı ile Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzerine uygulanabilen kişinin dikkat, algı, ve bellek durumu hakkında bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği görsel bellek testidir.
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, yaşıtlarına göre gelişiminin normal mi geri mi olduğuna tespit edebilen bir gelişim testidir.
 • Porteus Labirent Testi: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekanın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zeka testidir.

Sizlerde Objektif Testler Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Objektif Testler Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0