hippo terapi eğitimi

Hippo Terapi Eğitimi Sertifikası Programı Yorum Yap

Hippo Terapi Eğitimi Sertifikası Programı Nedir?

Hippo terapi eğitimi sertifikası programı Türkiye’de Koç Net Akademi tarafından en iyi şekilde verilir. Bu eğitim ve sertifika programı kapsamında;

  1. Fizyoterapistler
  2. Doktorlar
  3. Psikolojik danışmanlar ve psikologlar
  4. Çocuk gelişim uzmanları
  5. Hemşireler

bu eğitimi alabilir. Hippo terapi bir çeşit atla tedavi eğitimdir. Atlardan yararlanılarak bazı özel hastalığı olan kişilerin tedavi edilmesi esasına dayanır. Bu eğitim ve sertifika programı Türkiye’de yeni verilen eğitimlerden olduğundan bu alanda yetişmiş çok fazla kişi yoktur. Kariyer değişikliği yapmak istiyorsanız bu eğitim ve sertifika programını deneyebilirsiniz. Bu sayede serebral palsi, down sendromlu, otizimli, beyin travması geçiren, konuşma bozukluğu olan, skolyoz hastası ve gelişim geriliği gösteren kişilerde terapi olarak hippo terapi kullanılabilir.

Hippo Terapi Eğitimi Nedir?

Hipo terapi eğitimi nedir diye merak edebilirsiniz. Bu eğitim, atların hareketlerinin kullanılarak insan vücudunun belli kısımlarının uyarılmaya çalışılmasıdır. Hippo terapi ile bireylerde duyusal gelişim görülmesi de mümkündür. Bedensel olarak tepki verme ve uyarılma sürecini hızlandırır. Gelişime ek olarak motor becerilerinin kullanılmasını ve geliştirilmesini de destekler.

Hippo terapi başarı sağlayan önemli eğitimlerdendir. Tedavi amaçlı kullanılan hippo terapi eğitimi ciddi rahatsızlığı olan ve hareket etmekte güçlük çeken ya da bazı hastalıkların sonucu fiziksel ve zihinsel engelleri olan kişilere yardımcı olur.

Hippo Terapi Eğitimi Nereden Alınır?

Bu eğitim nereden alınır diye merak edebilirsiniz. Bu eğitim Koç Net Akademi tarafından 60 saatlik eğitim müfredatıyla verilir. Bu eğitim programı, uzaktan eğitim olup 1 aylık eğitim süresi ile sınırlıdır. Eğitim sonunda Koç Net Akademi tarafından Anlaşmalı Üniversite onaylı hippo terapi uygulayıcı sertifikası verilir. Bu sertifika ile hippo terapi yapabilir, danışanlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Ruhsal olarak da kendinizi iyi hissedebileceğiniz ve başarı sağlayabileceğiniz alanlardan biridir. Hippo terapi sayesinde önemli beyin fonksiyonları ile ilgili problemleri olan kişilere de yardımcı olabilirsiniz.

Hippo terapi ücreti, verilen eğitimler ile kıyaslandığında oldukça makuldür. Size yeni terapi yeteneği sağlamakla kalmaz iyileşmesi zor gözü ile bakılan hastaların tepki vermesi de sağlanır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi