İlk Yardım Sertifikası

İlk Yardım Sertifikası Yorum Yap

Neden İlk Yardım Sertifikası Alınmalıdır?

İlk yardım sertifika programının amacı, herkesin ilk yardım konusunda bilinçlenmesi ve ilk müdahalenin doğru bir şekilde yapılmasıdır. Doğru ilk yardım yapıldığı sürece hasta ve yaralıların ileride sakat kalma ve kalıcı hasar riski azalır. Temel ilk yardım sertifikası veren çok sayıda kurum vardır. Bunlar arasından Koç Net Akademi, size Sağlık DER işbirliği ile eğitim verir.

Temel ilk yardım sertifika eğitiminde;

  1. Yaralıya ya da hastaya ilk müdahale
  2. Kalp masajı
  3. Yaşam destek uygulamaları
  4. Yaralanmalarda ve bilinç bozukluklarında ilk müdahale
  5. Boğulma ve zehirlenmede yapılacak müdahale
  6. Cisim batması ya da kırık çıkıkta yapılması gerekenler

gibi durumlarda da söz konusu olabilecek ilk yardımlar anlatılır. Bu eğitimlerin hepsini kişisel yaşamınızda da kullanabilirsiniz.

İlk Yardım Sertifikası Ücreti Ne Kadar?

İlk yardım sertifikası almak isteyenler genelde ilk yardım sertifika ücreti ne kadar diye düşünür. İlk yardım sertifika ücretinden ziyade alacağınız eğitime odaklanmanız gerekir. İlk yardım sertifika ücreti alacağınız eğitimler ile kıyaslandığında oldukça düşük kalacaktır. Aile fertlerinizden birine ilk yardım müdahalesi yapabilmeniz ve tehlike anında yanında olmanız parayla ölçülemez. İlk yardım sertifika ücreti düşünmek yerine herkes bu eğitime kayıt yaptırmalıdır.

Alacağınız ilk yardım sertifika programı, ağır sanayide çalışanlar tarafından da kullanabilecek eğitimlerdendir.

En İyi İlk Yardım Eğitimi Nereden Alınır?

İlk yardım eğitimi veren çok sayıda eğitim kurumu, belediyede kurulan eğitim merkezleri ve halk eğitim merkezi vardır. En iyi ilk yardım eğitimi nereden alınır diye merak ediyorsanız Koç Net Akademi farkını keşfedebilirsiniz. En iyi ilk yardım eğitimi veren kurumlardan biri olan Koç Net Akademi 80 saatlik ilk yardım eğitimi ile uzmanlaşmanızı sağlar. Eğitim sonunda Anlaşmalı Üniversite onaylı temel ilk yardım sertifikası da alırsınız. Bu eğitim merkezi tarafından verilen ilk yardım eğitimi sonunda Anlaşmalı Üniversite onaylı ilk yardım sertifikanız da olur.

Hayatta karşılaşabilecek ve ilk yardım gerektiren olaylara uygun eğitim müfredatı düzenlenmiştir. Aldığınız eğitim sonunda günlük hayatta karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara, tehlikelere rahatlıkla müdahale edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi