Pilates Eğitmenliği Sertifika

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı Yorum Yap

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı Hakkında

Spor yapmak için farklı alan ve dal seçeneği vardır. Ancak daha çok sıkılaşmak ve genç kalmak isteyenler pilatesi tercih eder. Pilates, spor yaparken vücudun sıkılaşmasını ve yağ yakımının hızlandırılmasını sağlar. Pilates eğitmenliği sertifika programı, pilates öğretmeni olmak isteyen kişilerin alabileceği eğitimlerdendir.

Pilates eğitmenliği sertifika programı ile;

  1. Spor merkezlerinde
  2. Halk eğitim merkezlerinde
  3. Belediyelerde
  4. Sağlıklı yaşam merkezlerinde

pilates eğitmenliği yapabilirsiniz.

Pilates eğitmenliği sertifika programı alacağınız eğitim merkezi size Anlaşmalı Üniversite onaylı pilates eğitmenliği sertifikası veriyorsa eğitimi hemen satın almalısınız. Çünkü Anlaşmalı Üniversite onaylı pilates eğitmenliği sertifikası iş başvurularınızda avantaj sağlar. Yukarıda sayılan yerlerde bu sertifika ile rahatlıkla çalışabilirsiniz. Pilates eğitmenliği sertifikası programı kapsamında; pilatesin bölgesel uygulanması, konsantrasyon, pilatesin faydaları, pilates hareketleri anlatılır. Pilates sayesinde hangi rahatsızlıkların gerileyeceği ve vücudunuzda ağrılar için tedavi hareketlerinin hangisi olacağını da öğrenirsiniz.

 

Pilates Eğitmeni Olmak İçin Ne Yapmalı?

Kariyer değişikliği yapmak isteyen ya da pilateste kendini geliştirmek isteyenler olabilir. Bu kişiler pilates eğitmeni olmak için ne yapmalı diye düşünebilir. Pilates eğitmeni olmak için bu sertifika programı kapsamında eğitim almalısınız. Pilates öğretmeni olmak isteyen kişiler doğru sertifika merkezini bularak pilates eğitmeni olabilir. Koç Net Akademi tarafından bu sertifika programı verilir. Pilates öğretmeni olmak isteyenlere özel olarak verilen bu eğitim 200 saatlik eğitim süresinden oluşur. Pilates eğitimi olmak istiyorsanız ders süresi 1 ay olup eğitim sonunda pilates eğitmeni olursunuz. 1 aylık eğitim süresi boyunca pilates eğitimi alıp hayallerinize yaklaşabilirsiniz. Alacağınız Anlaşmalı Üniversite onaylı pilates eğitmenliği sertifikası ile özel kurumlarda ve kamu kurumlarında pilates eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Pilates Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Pilates öğretmen olmak isteyenler, pilates eğitmeni ne kadar maaş alır diye merak eder. Pilates eğitmeni maaşı çalışma potansiyeline bağlıdır. Serbest çalışma imkanı da sunan pilates, kariyer değişikliği yapmak için de tercih edilebilir. Şuan yaptığınız işten memnun değilseniz ve pilates eğitmenliği yapmak istiyorsanız Koç Net Akademi ile iletişime geçebilirsiniz.

Eğitim Hakkında Daha Fazla Bilgi için Tıklayın : https://kocnetakademi.com/egitim/pilates-egitmenligi-sertifika-programi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi