kum terapisi egitimi ve sertifika programi

Kum Terapisi Eğitimi Uzaktan Sertifika Programı Yorum Yap

Kum Terapisi Nedir?

Kum Terapisi Eğitimi Nedir? Kum terapisi nedir? Kum terapisi bir tür oyun terapisi tekniğidir ve kum terapisi sözel olmayan bir terapi yöntemidir. Çocuklarda ergenlerde ve yetişkin bireylerde kullanılabilmektedir. Kumun terapötik etkisinden faydalanmaktadır, bu teknik uygulanırken kum su yüzlerce minyatür oyuncak ve kum tepsisi materyalleri kullanılmaktadır. Kum tepsisi terapisi projektif bir terapi biçimi olarak da ifade edilebilmektedir. Kişiler iç dünyalarına güvenli bir yöntemle beraber dışarıya yansıtır ve ruhsal sıkıntıları adına çözüm bulur. Travmalarda davranış sorunlarında kaygılarla aile içi ve kişiler arası içerisindeki çatışmalarda birçok problemin çözümü adına kullanılmaktadır. Fakat daha çok çocuklar olmak üzere ergenler yetişkinler çiftler ve gruplar adına da uygun bir terapi yöntemidir. Kum terapisi problemler hakkında konuşamayan ve bu problemler hakkında konuşmak isteyen kişiler için çok faydası olan bir terapi yöntemidir. Kum terapisinin temelleri ise Jung’ un terapisine dayanmaktadır ve onun ilke ve teknikleri o kum terapisi adına kullanılır danışanlar küçük minyatürler ile beraber kum üzerine çatışmalarını ve bilinç dışı süreçlerini yansıtmaktadır. Bilinç dışının yüzeye çıkmasıyla beraber bilinç aktive bilinç dışıyla bilinç arası bir köprü kurulmaktadır bu durumda iyileşmeye ve değişime yol açmaktadır

 

Online Kum Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

Online kum terapisi eğitimi nasıl alınır? Online kum terapisi alabilmek adına belli bir aşama düzene vardır, bu aşamalarla beraber kişiler online bir şekilde kum terapisi eğitimi alabilmektedir. Peki bu aşamalar nelerdir şu şekilde sıralayalım; kayıt işlemleri tamamlanmış olan kursiyere kullanıcı adı ve şifrelere sms ve mail yoluyla gönderilir, kişiler kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapar, eğitim videoları, ders dokümanları ve sınav sistem üzerinden kişilerin karşısına yüklü bir halde gelmektedir. Eğitim süreci boyunca ise dilediğiniz saat içerisinde giriş yaparak dersleri izleyebilirsiniz. Eğitim süresi dolmadan en güç bir gün önceden online sınavınızı gerçekleştirerek Eğitiminizi tamamlayabilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz.

 

Kum Terapisi Sertifikasını Alma Şartları Nelerdir?

Kum terapisi sertifikasını alma şartları nelerdir? Kum terapisi sertifikası almak adına kişilerin önünde herhangi bir şart veya koşul bulunmamaktadır. Bu doğrultuda kişiler ilgi duydukları takdirde kum terapisi sertifikası sahibi olabilir. Peki kimler kum terapisi eğitimine katılır, şu şekilde sıralayabiliriz; psikologlar, özel eğitimciler, sosyologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, çocuk gelişimciler, edebiyat öğretmenleri, Türkçe öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri kum terapisi sertifikası alabilmektedir.

 

KUM TERAPİSİ SERTİFİKA PROGRAMINA KATILMAK VEYA İNCELEMEK İÇİN:

Kum Terapisi (Sandplay) Sertifikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0