MMPI Minnesota

MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifikası Yorum Yap

MMPI Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifikası 16 yaşın üzerinde olan kişilerde test uygulayabilme yeterliliğidir. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri belli bir standart dahilinde bazı nevrotik ve psikotik durumların tespiti açısından önemli testler içerir. MMPI testi de denilen bu test; 16 test ile beraber üç geçerlilik testinden oluşur. Minnesota çok yönlü kişilik envanterini doğru bir şekilde uygulayabilmek ve elde edilen sonuçları okuyup raporlayabilmek için eğitimi almak gerekir. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri testi;

  • Danışmanlık merkezlerinde
  • Hastanelerde
  • Devlet kurumlarında
  • Kliniklerde

tanı koymak ve tedavi sürecini doğru bir şekilde yürütmek için kullanılır. MMPI testinin kimlere ve nasıl uygulanacağı, test boyunca sürecin nasıl idare edileceği gibi konularda da eğitim alırsınız. Test sonucunu doğru bir şekilde okuyarak profil çıkarmanızda bu eğitimin önemli yeri vardır. Tedavi sürecini doğru bir şekilde yürütmek için MMPI testi yapılması önemlidir.  MMPI testi eğitimi, test sonucunu doğru bir şekilde okuyarak profil çıkarmanızda da etkilidir.

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Neden Yapılır?

Minnesota çok yönlü kişilik envanteri neden yapılır diye merak edebilirsiniz. MMPI testi, bazı hastalıkları tespit etmek ve tedavi sürecinin doğru bir şekilde kontrol altına alınması için gereklidir. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri testi bu süreci kısaltan testler arasındadır. Paronaya, hipomani, şizofreni, sosyal içedönüklük, histeri gibi rahatsızlıkların tespiti açısından da önemlidir. Psikopatolojik testlerden olan MMPI Minnesota testi, etkili ve sonuç veren testlerdendir.

Koç Net Akademi tarafından 1 aylık eğitim süresi içerisinde Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifikası alabilirsiniz. Bu sayede kariyerinizde gerekli olan eğitimlerden birini de almış olursunuz.

MMPI Minnesota Testi Kimlere Yapılır?

MMPI testi kimlere yapılır diye merak edebilirsiniz. Bu test 16 yaşından büyük kimseler için yapılan testlerden olup nevrotik ve psikotik problemleri olan kişiler üzerinde ciddi tespitler yapar. MMPI testi daha çok duygu durum bozukluğu, öfke patlaması, çekingenlik, paronaya, hastalık hastalığı ve depresyon problemi olan kişilerde kullanılır. Cinsel tercih ve cinsel eğilimler konusunda da problem yaşayan kişilerde kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi