Montessori Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Montessori Eğitimi çocuğun kendi becerilerini ortaya çıkaran, ilgi alanlarına yönlendirilmesini sağlayan, öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun pedagojidir. Maria Montessori bu eğitim modelini oluştururken çocuklardan yola çıkarak oluşturmuştur. Tamamen onların dünyasını gözlemleyerek, duygularını ve ne istediklerini görerek böyle bir eğitim modeli oluşturmuştur. Montessori Eğitiminin temelinde kişiliğin oluşumu üzerinde durulmaktadır. Maria Montessori eğitim modelini oluştururken eğitimde metot değil, insan kişiliği göz önünde bulundurulması gerektiğini savunmuştur. Çocukların güçlü bir karakter ile yetişmesini sağlamak için yapılması gereken fiziksel ve ruhsal bir hijyene ihtiyaç vardır. Bu durumda yetişkinlerin yapması gereken çocuğun içindeki yeteneği ortaya çıkarmak ve onların gelişim süreçlerini desteklemektir.

Montessori okullarında çocuklar istedikleri metaryalle istedikleri şekilde oynayabilir, kullanabilir herhangi bir kısıtlama yer almaz. Dolayısı ile montessori yönteminin özünde çocuğa önceden hazırlanmış bir çevrede kendi kendini geliştirebileceği şekilde hareket alanı oluşturmak ve faaliyet özgürlüğü tanımayı amaçlayan kendi kendine oluşan ve gelişen bir yöntem anlayışıdır. Montessori eğitim modelinde çocuğun ne yapmak istediği ön plandadır. Bu eğitim modelinde çocuğun yapacağı şeyler kısıtlanmaz, çocuk tamamen özgür bırakılmaktadır. Montessori Eğitimi ile bireyler çocukların dünyalarını keşfedebilecek ve oluşturulan yeni bir eğitim modeli ile karşılaşacaklardır. Montessori eğitim modeli tamamen öğretmen çocuk ilişkilerini de güçlendirmekte ve topluma daha mutlu bireylerin yetişmesine zemin hazırlamaktadır.

Montessori Sertifika Programının Faydaları

  • Montessori eğitiminde çocuk kendi hızı ile gelişmektedir, bu da çocuğun öğrenme ve gelişme hızını arttırmaktadır.
  • Öğrenme süreci, planlama ve sorumluluk tamamen çocuğa verildiği için çocuğun kendine olan özgüveni ve sorumluluk duygusu ise artmaktadır.
  • Disiplini içselleştirerek öğretir.
  • Yaratıcı ve üretken bir birey olmasını sağlar.
  • Kendine ve çevresine saygılı, sosyal bir birey olarak yetişmesini sağlamaktadır
  • Duygularını en doğru şekilde ifade etmelerini ve yönetmeyi öğrenir.
  • Çocukların problem çözme becerileri gelişir
  • Çocukların tamamen özgür olduğu bir eğitim modeli olduğu için düşüncelerini daha rahat ifade edebilmektedirler.
  • Çocuklar almış olduğu eğitim doğrultusunda karşısındaki kişiyi anlamaları ve kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri sağlanır.
  • Çocuklar bu eğitim modeli ile daha mutlu ve daha sağlıklı bir birey olarak yetişmektedir.

Sizlerde Montessori Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Montessori Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Montessori Eğitmen Eğitimi 80 Saat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0