Muğla Doğum (Doula) Koçluğu Eğitimi

Muğla Doğum (Doula) Koçluğu Eğitimi Yorum Yap

Doğum Doula Koçluğu Eğitimi: Doula kelime anlamıyla doğum destekçisi anlamına gelir.

Koçnet Akademi olarak Hamilelik sürecinde ve sonrasında annenin bilinçlendirilmesi, nefes alma tekniklerini öğrenmesi ve psikolojik olarak doğuma hazırlanmasında destek verecek kişilere gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak Muğla’da doğum koçluğu yapabilmelerini sağlamayı hedeflediğimiz ve üniversite iş birliği ile hazırladığımız bir eğitimdir.

Muğla’da Doğum koçlarından, bazı nedenlerden dolayı emzirmenin olmadığı, normal doğum yapamadığı, özel gereksinimli bebek dünyaya getiren ya da doğum sırasında bebeğini kaybeden annelerin kendilerini yetersiz hissetmelerinin önüne geçebilmeleri beklenir.

Doğum koçları bu süreçte annelere doğru adımlar atmalarını sağlayarak ve çeşitli uzmanlarla işbirliği yapmaları desteklenerek bireyleri ileri ki günlere hazırlayabiliyorlar.

Muğla’da Doğum Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Koçnet Akademi sitemizden Muğla Doğum koçluğu sertifikası alanlar ve mesleğin yeterliliğini yerine getiren bireyler, doğum koçluğu mesleğini yapmaktadırlar. Doğum koçları Muğla’da özel sağlık kuruluşlarında ve bağımsız doğum sağlık merkezlerinde ya da özel hizmet kapsamında çalışabilirler. Ayrıca kendi koçluk merkezlerini de açabilirler.

Muğla’da Doğum Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

Muğla’da Doğum koçluğu eğitimine ilgi duyan bu alanda çalışmaktan keyif alan bireyler eğitime katılabilirler. Doğum koçluğu eğitimine katılan bireyler bu eğitimin sonunda gerekli bilgi ve beceriyi kazandıktan sonra doğum koçu olarak çalışma yetkisi elde ederler. Ayrıca kendi gebelik dönemini sağlıklı ve huzurlu geçirmek isteyen anne adayları da doğum koçluğu eğitimine başvurabilirler.

Doğum Koçluğu Eğitimin İçeriği

  • Doula-Doğum Destekcisi- Doğum Koçu Nedir?
  • Doğum Koçluğunda Derinleşme-Bireyi Tanıma Nasıl Olur?
  • Doğuma ve Anneliğe Hazırlık Sürecinde Danışmanlık
  • Gebelik ve Doğum Psikolojisi, Anne-Bebek İlişkisi
  • Doğum Koçu Olarak Anne Adaylarına Destek Süreci
  • Doğum Koçluğunda Derinleşme. Bireyi Tanıma Nasıl Olur
  • Doğum Koçluğu Felsefesi Ve Dayanakları Nelerdir

Muğla Doğum Koçluğu Eğitimi Kazanımları

Doğum koçluğu eğitimine profesyonel amaçla katılan bireyler, doğum koçu olarak çalışabilirler. Doğum koçluğu eğitimi verme yeterliliği kazanırlar. Zaman zaman kendi gebelik dönemini sağlıklı ve mutlu geçirmek isteyen anne adayları da doğum koçluğu eğitimlerine başvurmaktadır. Eğitime katılan bireyler, hamilelik ve doğum süreçleri ile ilgili gereken tüm bilgileri ve psikolojik destek verme yeterliliğini elde ederler.

Doğum Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, yada aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Doğum Koçluğu (Doula) Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0