Projektif Testler Uygulayıcı Sertifikası

Projektif Testler Uygulayıcı Sertifikası Yorum Yap

Psikoloji ve ruh sağlığı alanında tedavi ve tanı amaçlı çok farklı testler kullanılır. Bu testlerin her biri farklı bir amaca hizmet eder. Projektif testler de sübjektif veri elde etmek için kullanılan testlerdendir. Projektif testler, bireylerin kendini yansıtabilmesini ve iç dünyasını dışarı vura bilmesini sağlayan testlerdendir. Projektif testler, objektif testler gibi olmayıp sübjektif veriler üzerinden ilerler. Projektif testler uygulayıcı sertifikası alarak ruh sağlığı uzmanları, psikologlar ve bu alanda çalışma yapabilecek kişiler danışanlarında başarılı süreç geçirebilir.

Projektif testler uygulayıcı sertifikası alan kişiler çocukların ve ergenlerin bazı etkinlikleri yapmasını ister. Bu etkinlikler çerçevesinde çocukların ve ergenlerin ruh dünyası hakkında bilgi edinebilir, saklanılan ve bilinçaltına itilmiş olan duygular ortaya çıkarılabilir. Projektif testler uygulayıcı eğitimi ile 8 yaşından büyük çocukların duygularının ve ruhsal problemlerinin tespiti mümkündür.

Projektif Testler Nelerdir?

Projektif testler nelerdir diye merak edebilirsiniz. Projektif testler yönteminde objektif testler gibi doğru yanlış ibareler üzerinden gidilmez. Projektif testlerde; hikayeyi tamamlama, resim tamamlama, senaryonun devamını getirme, repliğin çocuk tarafından söylenmesi gibi sübjektif öğelerden yararlanılır. Dolayısı ile de sübjektif veriler üzerinden hareket edilir.

Projektif testlerde çocukların ve ergenlerin yaptığı her şey projektif testler uygulayıcısı tarafından yorumlanır. Hikayede yer alan bazı karakterler ve tamamlanan cümleler bazı testlerin veremediği bilgiyi kısa sürede verebilir. Projektif testler eğitiminde;

  • A.T
  • A.T
  • A.T
  • Psikanalitik hikayeler
  • D10 projektif çizim testleri kullanılır.

Bu testlerin her birinin sonucu sübjektiftir.

Projektif Testler Eğitimi Nereden Alınır?

Projektif testler eğitimi veren eğitim merkezleri içerisinde Koç Net Akademi alanında uzman projektif testler eğitimi verir. Projektif testler eğitimi nereden alınır diye telaşa düşmenize gerek yok. Bu eğitim merkezi, üniversiteler ile işbirliği çerçevesinde projektif testler uygulayıcı eğitimi dersleri verir. Dersler sonunda verilen sertifika ile projektif testler uygulayıcısı olarak danışmanlık verebilirsiniz.  Projektif testler eğitimi, Koç Net Akademi’de Anlaşmalı Üniversite onaylı verilir. Projektif testler uygulayıcı eğitimi sertifikası alarak yapacağınız iş başvurularında özgeçmişinize bu eğitimi de ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0