Satranç Eğitimi Sertifika

Satranç Eğitimi Sertifika Programı

Satranç eğitimi sertifika programları, yetişkinlere ve çocuklara satranç eğitimi verebilmek için açılan eğitimlerdendir. Satranç eğitimi zeka gelişimini destekleyen, algıyı geliştiren ve farkındalığı arttıran önemli eğitimlerdendir. Satranç eğitimini zeka oyunu olarak da adlandırabilirsiniz. Satranç eğitiminde öğreneceğiniz hamleler, strateji ve hızlı düşünme hem sizin hem de ders vereceğiniz kişilerin gelişimine yardımcı olur.

Satranç eğitimi sertifika programı kapsamında verilen eğitimler hem boş zamanlarınızda ek gelir kazanmak hem de satranç öğretmeni olmak için iyi bir fırsattır. Halk eğitim merkezlerinde, okullarda, belediyelerde, eğitim merkezlerinde, akıl zeka kulüplerinde ve akıl zeka oyunları atölyelerinde satranç eğitimi verebilirsiniz. Satranç öğretmeni olmak istiyorsanız Koç Net Akademi’den en iyi eğitimlerden birini alabilirsiniz.

Satranç Eğitmeni Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Satranç eğitimi almanın işe yaramayacağını ya da satranç sertifikası ne işe yarar diye düşünenler olabilir. Ancak satranç eğitimi sertifikası size eğitmen olma fırsatı sunar. Bu sayede okullarda verile akıl zeka oyunları dersinde bile satranç eğitimi verebilirsiniz. Satranç eğitimi sonunda verilen satranç eğitimi sertifikası Koç Net Akademi tarafından Anlaşmalı Üniversite onaylı olarak verilir. Koç Net Akademi, diğer eğitim programlarında olduğu gibi satranç eğitiminde de üniversite işbirliği çerçevesinde eğitim hazırlar. Bu eğitim merkezinden alacağınız sertifikaların çoğu Anlaşmalı Üniversite onaylı olarak verilir. Anlaşmalı Üniversite onaylı satranç sertifikası için bu eğitim merkezine başvuruda bulunabilirsiniz.

Satranç Öğretmeni Nasıl Olunur?

Satranç öğretmeni olmak ve satranç eğitmeni olarak ders vermek için sertifika programlarından mezun olmanız yeterlidir. Alacağınız en iyi satranç eğitimi sonunda en iyi satranç öğretmeni olabilirsiniz. Strateji ve kısa sürede hamle yapabilme konusunda da iyi eğitim alırsınız.

Satranç öğretmeni nasıl olunur sorusunun cevabını Koç Net Akademi farkı ile bulabilirsiniz. Satranç stratejileri, satranç taşları ve satranca dair her konuda eğitim alırsınız. Satranç eğitimi sertifika programı 100 saatlik eğitim müfredatı olarak verilir. 1 aylık eğitim süresi boyunca uzaktan eğitim şeklinde satranç eğitimi alabilirsiniz. Bu eğitim sonunda size Anlaşmalı Üniversite onaylı satranç eğitimi sertifikası verilir. Alacağınız sertifika e devlet üzerinden görülebilir.

0
Koçnet Akademi