Spor Psikolojisi Ve Egzersiz Uygulama

Spor Psikolojisi Ve Egzersiz Uygulama Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Spor psikolojisi, sporcuların motive olmuş bir şekilde çalışmaları için alınacak eğitimlerdendir. Spor psikolojisi ve egzersiz uygulama eğitimi sertifikası vereceğiniz danışmanlıklarda başarılı olmanızı sağlar. Sporcuların başarılı olması için motivasyon ve konsantrasyon konusunda problem yaşamaması gerekir. bu konuda yaşanan problemlerin de kısa süreli olması önemlidir. Spor psikolojisi ve egzersiz uygulama eğitimi sertifika programı kapsamında alınacak eğitimlerle sporcuların motivasyon, stres yönetimi, öfke kontrolü, performans yönetiminde nasıl davranması gerektiği öğretilir.

Bu eğitim ve sertifika programı, spor koçları tarafından alınabilir. Spor psikolojisi ve egzersizleri uygulama eğitiminde; sporcunun spora iten sebepler ve motivasyon ilişkisi gibi birçok konu anlatılır. Bu sayede sporcunun motivasyonu kırıldığında ve antrenmanları bırakmak istediği zamanlarda yardımcı olarak tekrardan aynı performansa dönmesi amaçlanır. Spor yapmak ve turnuvalara uzun süre hazırlanmak konsantrasyon ve sağlam irade gerektirir. Zaman zaman sporcuların duygu yönetimini yapamaması, stres ve içe kapanıklıkla sonuçlanabilir. Depresyona giren sporcunun performansı da düşer. Bu eğitim alındığı sürece motivasyon ve duygu yönetimi konusunda yardımcı olunabilir.

Bu eğitimi kimler alabilir diye merak edebilirsiniz. Bu konuda danışmanlık vermek durumunda olan herkes bu eğitimi alabilir.

  1. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
  2. Aile danışmanları
  3. Tıp mezunları
  4. Spor yüksek okulu mezunları
  5. Beden eğitimi ve spor yüksek okul mezunları

bu eğitimi alabilir. Danışmanlık vereceğiniz sporcuların psikolojilerini anlamak ve onlara destek sağlamak için bu eğitimi alabilirsiniz.

Spor Psikolojisi Ve Egzersiz Uygulama Eğitimi Nereden Alınır?

 

Spor psikolojisi ve egzersiz uygulama eğitimi nereden alınır diye merak edebilirsiniz. Bu eğitimi en iyi şekilde veren eğitim kurumlarından biri Koç Net Akademi’dir. Bu Eğitim 96 saatlik ve 1 aylık uzaktan eğitim ile verilir. Bu sertifika programı sonunda size Anlaşmalı Üniversite onaylı spor psikolojisi ve egzersiz eğitimi sertifikası verilir. Spor psikolojisi eğitimi ile danışanlarınıza daha faydalı olabilirsiniz.

Bu eğitimi Koç Net Akademi Üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz. 3D secure güvenli ödeme sistemiyle tamamen güvenli alış veriş ve nitelikli eğitimler için bizimle iletişime geçip aklınıza takılan soruları bize sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0