Spor Koçluğu Eğitimi

Spor Koçluğu Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Spor Koçluğu Eğitimi ile genel anlamda spor alanlarında görev yapan ve kişilere doğru spor yapmalarına destek olan, sağlıklı ve idealleri olan bireylere denilmektedir. Spor merkezlerine gelen bireylere neler yapmaları gerektiğini ve nasıl program içerisinde çalışmaları gerektiğini anlatan bireylerdir. Sporcuların daha iyi ortamlarda spor yapmalarında yardımcı olmak için ve hata yaptıkları noktaları gösteren ve bu konuda onlara destek olmak için spor koçları bu sektörde aranan kişi olmuştur. Spor Koçluğu Eğitimi tek bir sporcuyu çalıştırmanın yanında bir takım olarak da çalıştırabilmektedir. Takım halinde verilen eğitimin sonunda başarının gelmesi sporcunun rotası oluşmaktadır. Spor koçları danışanlarının başarısızlıkları ile değil o başarısızlığa etken olan durumla ilgilenmektedir. Danışanlarına pes etmemeyi kaldıkları yerden tekrar devam edebileceklerini göstermektedir.

Bireysel çalışıyorsanız bu sizin için biraz zordur çünkü başarınızı ya da başarısızlığınızı paylaşabilecek bir kişi bulmada zorluk çekebilirsiniz. Ve paylaşmak istediğiniz kişinin de sizi anlayabilmesi için sporla ilgilenmeli ve size gerekirse taktiklerde verebilmelidir. Bu alanda en iyi destek olacak kişiler spor koçlarıdır, spor koçları sizleri yapmış olduğunuz alanlarda destekler ve bilgileri ile de size iyi bir yol gösterici olabilirler.Spor koçları karşılaştığı olumlu ya da olumsuz bir durumu başarısızlık olarak görmez. Başarıya neden etken ile başarısızlığa neden olan etkenin doğru görülmesine yardımcı olur. Spor Koçluğu Eğitimi spor hayatınızda yardımcı olduğu kadar hayatlarınızda da sizlerin en büyük yardımcısıdır. Spor koçları sizlerin sporda başarılı olmanız için sistemli bir program oluşturur ve size zamana bağlı çok yönlü bir çalışma ortamı sunar.

Spor Koçunda Olması Gereken Özellikler

  • İyi spor koçu öncelikle spora tutku ile bağlı olması gerekmektedir.
  • Spor koçu koçluk yaptığı kişilerin her zaman motivasyonunu yüksek tutmalı ve kişinin sınırlarını bilmelidir.
  • Spor koçu mesleği hakkında bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olmalıdır.
  • Koçluk yaptığı bireylerle iyi bir iletişim kurmalı
  • Spor koçu her daim empati yapmayı bilmeli ve merhametli olmalıdır.
  • Spor koçları koçluk yaptığı kişilerde eksiklik aramaz oluşan bir sıkıntıyı düzeltmeye çalışmalıdır.
  • Spor koçu hırs yapmamalı ve hisleriyle hareket etmemelidir.
  • İşine profesyonel bir şekilde yaklaşmalı ve ona göre hareket etmelidir.
  • İyi bir plan kurucu olmalı ve yapmış olduğu planları harekete geçirmelidir.
  • Spor koçları koçluk yaptığı kişileri iyi analiz etmeli ve onlara uygun programlar oluşturmalıdır

Sizlerde Spor Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Spor Koçluğu Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için +90 543 258 05 88 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Spor Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir