Bilişsel davranışçı terapi eğitimi

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Sertifikası

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi, psikoterapide kullanılan bir yöntemdir. İnsan davranışlarını çözümleyen çok sayıda davranışçı model vardır. Uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi de bunlardan biridir. Bu eğitimi alarak vereceğiniz danışmanlıklar da çözüm sunma ve tedavi sürecini hızlandırma açısından yetkinlik kazanırsınız. Bu terapi yöntemi ile bazı psikiyatrik bozukluklar ya da farkında olunmayan ruhsal problemler açığa çıkarılır. Çocukluk çağından başlayarak kişilerin çözümlenmesi ve sorunlarının tedavi edilmesi sağlanabilir.

Bu terapi yöntemi ile; panik bozuklukları, OKB, yeme bozuklukları, anksiyete, öfke patlaması, travma sonrası stres bozukluğu olan kişiler tedavi edilebilir. Bu terapi ile cinsel bozuklukların tedavisi de mümkündür. Bu terapi eğitimi veren çok fazla kurumu vardır. Üniversiteler ile işbirliği içerisinde ve uygulamalı olarak bu eğitimi alabileceğiniz çok az sayıda eğitim merkezi bulunur. Koç Net Akademi bunlardan biridir.

Koç Net Akademi Bu eğitim ve sertifika programını 6 ile 8 aylık eğitim süresi boyunca verir. Alacağınız 220 saatlik Bu eğitim sonunda size Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifika verilir. Bu sertifika e-Devlet sistemi üzerinden görülebilir. Uzaktan eğitim olarak uygulamalı bilişsel terapi eğitimi almak istiyorsanız bu eğitim merkezine başvurabilirsiniz. Eğitim üniversitelerle işbirliği içinde hazırlandığından kaliteli ve uygun fiyatlı eğitim almış olursunuz.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Ne Kadar?

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi almak isteyenler bilişsel davranışçı terapi eğitimi ne kadar diye merak eder. Bu eğitim uygulamalı ve teorik olarak verilebilir. Bu eğitimi veren kurumlar arasında Koç Net Akademi vardır. Bu eğitim merkezi vaka ve olgular üzerinden bilişsel davranışçı terapi eğitimi verir. 9 ders modülünden oluşan vakalar ve bunların değerlendirmesi ders süresince yapılır. Eğitimle psikolojik problemlere yaklaşımı ve bunların kökenine inmeye öğrenirsiniz. Uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi alabileceğiniz en iyi kurumlardan biri olan Koç Net Akademi, uzman danışmanlık hizmeti vermenize eğitim programları ile katkı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0