uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası

Uyku Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Uyku Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

Uyku danışmanı olmak ve yetişkinlere, çocuklara bu alanda destek vermek isteyenler uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası alabilir. Uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası özellikle 0 ile 6 yaş arası çocuklarda sallanmadan, emzirilmeden ve destek olunmadan uyumaya imkan sağlar. Uyku danışmanlığı eğitimi sertifika programı kapsamında size uyku danışmanı olma konusunda eğitimler verilir. Bu eğitimlerden bir kısmını yetişkinlerde kullanabilirken diğer kısmını da çocuklar için kullanabilirsiniz.

  1. Hamilelik döneminde uyku sorunu yaşayan anneler
  2. Doğumdan itibaren altı yaşına kadar uyku problemi yaşayan çocuklar
  3. Uykusuzluk çeken yetişkinler

uyku danışmanlığı eğitim sertifikası alabilir. Koç Net Akademi tarafından uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası Anlaşmalı Üniversite onaylı olarak verilir. Anlaşmalı Üniversite onaylı uyku danışmanlığı sertifikanız olduğunda uyku merkezlerinde çalışabilir ve uyku koçluğu yapabilirsiniz. Bireysel olarak ebeveynlere uyku danışmanlığı da yapabilirsiniz. Uyku eğitmenliği projeleri kapsamında çalışabilirsiniz, uyku eğitimi üzerine seminer verebilirsiniz.

Uyku Sertifikası Nedir?

Uyku sertifikası nedir diye merak edebilirsiniz. Uyku sertifikası diğer bir adıyla uyku danışmanı sertifikasıdır. Uyku danışmanı sertifikası alarak kariyer değişikliği yapabilirsiniz. Uyku problemi yaşayan ve stres yönetimi yapamayan kişilere bu alanda destek sağlayabilirsiniz. Koç Net Akademi tarafından verilen 120 saatlik uyku danışmanlığı sertifika programı kapsamında 1 aylık eğitim sonunda uyku danışmanı olabilirsiniz. Uzaktan eğitim olarak alacağınız uyku danışmanlığı eğitimi programı sonunda size verilen sertifika e-Devlet sisteminden görülebilir. Farklı alanlarda ya da iş kolunda çalışıyorsanız ve uyku koçu olmayı düşünüyorsanız bu eğitim tam size göre. Uzaktan eğitim uyku koçluğu eğitimi alabilirsiniz.
Uyku Koçu Ne İş Yapar?
Uyku koçu olmak isteyenler uyku koçu ne iş yapar, uyku koçu nasıl olunur diye araştırmaya başlar. Uyku koçu; 0 ile 6 yaş arası bebeklerin sallanmadan, emzirilmeden, gezdirilmeden ve temas olmadan deliksiz uyumalarına yardımcı olur. Yetişkinlerde ise uykuya dalmalarını kolaylaştıracak ve uyku problemlerine çözüm olacak danışmanlıklar desteği sağlanır. Uykusuzluk hem yetişkinler hem de çocuklar için zor bir durum olduğundan uyku koçu sayesinde bireylerin düzeni bozulmaz ve çocukların büyümesi ile gelişmesi desteklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi