UYKU D min | Uyku Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler - Koçnet Akademi

Uyku Danışmanlığı Eğitimi Yorum Yap

Uyku, insan yaşamı boyunca var olan doğal bir süreçtir. Uyku ile birlikte büyüme hormonu salgılandığı için birçok uzman uykuyu metabolizmanın temel taşı olarak tanımlar. Bu nedenle uykudan mahrum kalmak veya bir rutin uykuya uymamak kişinin sağlığını ve fiziksel durumunu olumsuz etkiler. Bu nedenle Uyku Danışmanlığı Eğitimi konusu gündeme geldi. Peki uyku eğitimi kimler içindir? Uyku eğitiminde ebeveyn davranışları nasıl olmalıdır?

Uyku Danışmanları Ne İş Yapar?

Pek çok eğitim gibi uyku eğitimi de bebek ve çocuk yaşta alınması gereken bir eğitimdir. Anne babalar, çocukları ileri yaşta uyku sorunu yaşamasınlar diye “Uyku eğitimi nedir” sorusunun cevabını aramaya başlamıştır. Normal şartlarda uyku eğitimi, bu konuda desteğe ihtiyaç duyan ebeveynlere verilmesi gereken bir eğitimdir. Tam da bu noktada uyku danışmanlığı devreye girer. Uyku danışmanı ebeveynleri, bebek ve çocuklarda uyku rutinini yakalamak amacıyla bilgilendirir.

Bu alanda uzmanlaşmış kişilerce bu danışmanlığı almak çok önemlidir. Aksi taktirde yanlış yönlendirmeler ile çocuk veya bebeğin uyku sağlığı daha da bozulabilir. Bu nedenle sertifikalı Uyku Danışmanlığı Eğitimi’ni tamamlamış kişilerden danışmanlık hizmeti alınmasına dikkat etmekte fayda vardır.

Uyku Danışmanlığı Almaya Ne Zaman Başlanmalı?

Bir bebeğin uyku eğitimine ne zaman başlayabileceği, bu üç faktöre bağlıdır:

  • Süreci yönetecek kişinin veya annenin stres durumu
  • En az 4. Ayını doldurmuş olması
  • Bebeğin sağlıklı olup olmadığı

Annenin uyku eğitimi verebilecek zihinsel ve fiziksel yeterliliği varsa; bebek gün içinde toksa ve uyumasını engelleyen herhangi bir fiziksel rahatsızlık yoksa 4. Ay sonrasında uyku eğitimine başlanabilir. Bu dönemin 4. aya gelmesinin temel nedeni, bebeğin algılarının bu aydan sonra atılan adımlara olumlu veya olumsuz tepkiler verebiliyor olmasıdır. Geceleri sadece acıktığı için kalkmayan dört aylık bir bebeğin gece uyku süresi ortalama 10 11 saattir. Bu süre bebeğin bir uyku rutini oluşturması için yeterlidir. Ancak her bebek özeldir dolayısıyla bu dönemi 4. Aya sabitlemek doğru olmayacaktır. Bir takım farklılıklar gözlemlenmesi doğaldır.

Eğer siz de uyku danışmanı olmak isterseniz Koç Net Akademi olarak donanımlı eğitim programımız sonucunda verdiğimiz üniversite ve e devlet onaylı sertifika ile size bu fırsatı sunmaktayız. Uyku Danışmanlığı Eğitimi ve yüzü aşkın eğitim programımız ve kampanyalı fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayın.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Uyku Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Uyku Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Koçnet Akademi