Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi

Aile ve Evlilik Terapistliği Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Aile içerisinde yaşanan sorunlar, çiftler arasında çözülemeyen problemler zamanla kronik hale gelebilir. İlişkilerde sürekli çatışmalar yaşamak aile bireylerini zamanla mutsuzluğa sürükler, mutsuz olan bir aile ve mutsuz olan bir ilişki ömrü de kısa sürede sonlanabilir. Aynı zamanda ilerleyen zamanlarda çözülemeyen sorunlar kişilerde depresyon, kaygı bozukluğu, öfke kontrol bozukluğu gibi sorunlar oluşturabilir ve bu duruma gelindiği zaman kişiler daha kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilir. Böyle durumların yaşanmaması adına çiftler mutlaka aile ve evlilik terapistlerinden yardım almaları gerekmektedir. Aile ve evlilik terapistleri gerek tek olarak gerekse aileyi bir bütün olarak ele alır ve ona göre kişilere çözüm yolları sunar. Aile ve Evlilik Terapistliği Eğitimi alan kursiyerlerimiz almış oldukları eğitim sonunda bu işi yapabilecek yetkinliğe sahip olmaktadırlar.

Eğitime katılan bireyler çiftlerin birbirlerine karşı tutumlarını, davranışlarını ve nasıl iletişim kurmaları gerektiği konusunda detaylı bir eğitim almaktadırlar. Aile ve Evlilik Terapistliği Eğitiminin sonunda alacakları aile ve evlilik terapistliği sertifikası ile artık bir çok aileye ve çiftlere yardımcı olmaya başlayacaklarıdır. Aile ve evlilik terapisinde problemlere yaklaşım sağlanırken, problemin aile bireylerinin problemi olarak değil sistemin problemi olarak bakılmaktadır. Uygulanacak tedavi yöntemi bireysel olsa da ailenin temel sistemi göz önüne alınmaktadır. Aile ve Evlilik Terapistliği Eğitimi alan bireyler aile danışmanlığı alanın da teorik olarak bilgi sahibi olan uygulama da ise deneyimli bireyler yetiştirerek aile ve evlilik  terapisi alanındaki açığı kapatmaktır. Aile ve evlilik terapisi uzmanları aile içerisinde yaşanan sorunlara ve çiftlere odaklanarak sorunun kaynağına inmeye çalışırlar. Ailelerin geçmişleri hakkında bilgi edinerek çiftlerin iletişiminde ortak bir payda da buluştururlar.

Aile ve Evlilik Terapistliği Sertifika Programına Kimler Katılır?

Aile ve evlilik terapisi sertifika programına;

 • Aile danışmanları
 • Tıp mezunları ve öğrencileri
 • Aile ve evlilik terapisi eğitimine ebelik mezunları ve öğrencileri katılabilir
 • Psikoloji mezunları ve öğrencileri
 • Sosyoloji mezunları ve öğrencileri
 • Hemşirelik mezunları ve öğrencileri
 • Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri
 • Aile ve evlilik terapisi sertifika programına sosyal hizmet mezunları ve öğrencileri katılabilir
 • Anaokulu öğretmenliği mezunları ve öğrencileri
 • Aile tüketici bilimleri ve mezunları ve öğrencileri
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları ve öğrencileri katılabilir.

Sizlerde Aile ve Evlilik Terapistliği Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Aile ve Evlilik Terapistliği Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Sertifikası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0